Мартиненко Олександр Євгенович «Гном»

Мартиненко Олександр Євгенович
Дата та місце народження: 21 березня 1989 р., м. Маріуполь, Донецька область
Дата та місце смерті: 7 лютого 2015 (25 років) с. Малоорлівка, Донецька область
Місце поховання: м. Маріуполь, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 7 лютого 2015 р. під час обстрілів в районі с. Малоорлівка, Шахтарський район, Донецька область.

[ред. | ред. код]

У 2006 році закінчив загальноосвітню школу № 31. З 6-го класу почав професійно займатися волейболом у ПК «Маркохім». З часом переїхав до Харкова, де закінчив Харківське обласне вище училище фізичної культури та спорту. У 2013 році закінчив Харківську державну академію фізичної культури та спорту, а у 2014 році ще і Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. На базі останнього закінчив військову кафедру, де отримав звання — молодший лейтенант запасу.

Протягом майже 10 років захищав честь Харкова та НЮУ ім. Я.Мудрого, виступаючи на професійному рівні за ВК «Юридична академія». За свою спортивну кар'єру неодноразово був переможцем та призером змагань серед професійних команд майстрів.

Після початку Російсько-української війни покинув спортивну і юридичну кар'єри. У серпні 2014 року добровільно вступив до лав Збройних сил України і вже на початку вересня поїхав на лінію фронту. Воював у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади. Відмовившись від підвищення та перепідготовки, до останнього залишався на лінії фронту. Брав участь у боях під Щастям, Дебальцевим, Нікішиним та Малоорлівкою. Загинув 7 лютого 2015 року близько 16:00 у районі Дебальцевого поблизу села Новоорлівка (Шахтарський район Донецька область). За 4 метри від бійця розірвалася міна. Похований у рідному Маріуполі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 12.