Мартьянов Дмитро Андрійович «Сон»

Мартьянов Дмитро Андрійович
Дата та місце народження: 2 листопада 1992 р., м. Запоріжжя
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (21 рік) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Станом на 29 серпня 2014 р. перебував у с. Червоносільському серед інших уцілілих бійців батальйону Донбас. Загинув протягом 29-30 серпня у с. Червоносільському. 3-го вересня тіло Сна разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16-го жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Впізнаний за експертизою ДНК. Перепохований в вересні 2016 р.

[ред. | ред. код]

Активний учасник Революції Гідності, був у складі Самооборони Запоріжжя, охороняв адміністративні будівлі від захоплення проросійськими сепаратистами, чергував на блокпостах. Потім вирушив на фронт, стрілець 1-го взводу 2-ї роти резервного батальйону оперативного призначення «Донбас», псевдо «Сон».

Загинув під час виходу колони з оточення під Іловайськом у бік села Червоносільське. Вояки бачили, як поранений Дмитро відстрілювався з гранатомета.

3 вересня 2014-го тіло Дмитра разом з тілами 96 інших загиблих у Іловайському котлі привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014 року тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі Дніпропетровська — як невпізнаний Герой.

Батьки Дмитра довго відмовлялися проходити аналіз ДНК; ідентифікований за експертизою ДНК серед похованих на Краснопільському цвинтарі. 8 вересня 2016 року Дмитра перепоховали з військовими почестями на Кушугумському цвинтарі Запоріжжя.

Без сина лишилися батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 21.