Марковський Володимир Геннадійович «Кіборг»

Марковський Володимир Геннадійович
Дата та місце народження: 11 червня 1988 р., с. Улашанівка, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (26 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: с. Улашанівка, Хмельницька область
Звання: Капітан
Посада: Командир роти
Обставини смерті: 20 січня 2015 р. 13-й батальйон 95 ОАМЕБр виходить на взлітно-посадкову смугу ДАП із західного напрямку. Колона з 10 КрАЗ Спартан рухаючись смугою потрапила під вогонь противника. Противник зумів виставити три лінії оборони за короткий час. Через щільний туман бійці 13 ОАЕМБ не бачили противника. Один із Спартанів наїхав на міну. Командир роти капітан Марковський Володимир разом з іншими бійцями евакуйовував поранених до іншої машини, коли раптом поруч впав ворожий снаряд і командир роти загинув. Танкісти противника відкрили вогонь по колоні в результаті чого був знищений один Спартан в котрому загинув старший солдат Атаманчук Олександр та зник безвісті солдат Ремішевський Віталій. Ще один Спартан був пошкоджений вогнем ворожого танка. Противник помітив рух колони через те, що Спартан є поліцейською машиною і в тумані було добре видно мигалки, котрі на них встановлені. В бою було втрачено три Спартани.

2009 року закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, спеціальність «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».

Командир роти, 95-та окрема аеромобільна бригада.

20 січня 2015-го загинув під час просування на допомогу захисникам Донецького аеропорту: двоє розвідників підірвались на фугасі. Ротний Володимир Марковський із підлеглими витягнув їх до машини, цього моменту поряд розірвався снаряд. Весь удар від вибухової хвилі прийшовся на Марковського та ще одного бійця — Костянтина — капітан прикрив його собою, врятувавши життя.

Без єдиного сина залишилася мама. Похований в Улашанівці.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 2, місце 41.