Марків Олександр Сергійович «Сумрак»

Марків Олександр Сергійович
Дата та місце народження: 6 серпня 1981 р., м. Обухів, Київська область
Дата та місце смерті: 27 вересня 2019 (38 років) с. Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Обухів, Київська область
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 27 вересня 2019 р., коригуючи вогонь у відповідь під час чергового обстрілу позицій ЗСУ поблизу с. Луганське на т.зв. Світлодарській дузі, отримавши важке поранення голови. Після надання первинної допомоги був доставлений до Світлодарської міської лікарні, де близько 19.30 під час операції помер.

[ред. | ред. код]

Народився 1981 року в місті Обухів (Київська область). 2003 року закінчив Академію Державної податкової служби (фінансове право), 2007-го — МАУП (облік і аудит) — з військовою кафедрою; молодший лейтенант запасу. За освітою — менеджер, митний брокер, фахівець з логістики, юрист. Від 2002 року працював в: ВВП «Біор», НДІ механічної обробки деревини, ДПІ в Обухівському районі (протягом 2004—2010-х), ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», ЗАТ «Ерго». Захоплювався військовою історією, входив до складу клубу військово-історичної реконструкції «ВІК „Повстанець“». Займався вивченням західнослов'янських мов, полюбляв вітрильний спорт, туризм та легку атлетику. Мешкав у Києві та смт Гостомель.

Учасник Революції Гідності; навесні 2014 року прийшов до військкомату добровольцем. З березня 2014 по лютий 2015 року служив у 72-й бригаді; командир взводу, отримав звання старшого лейтенанта. Воював на кордоні та у Приазов'ї — Амвросіївка, Зеленопілля, Гранітне.

Пройшов навчання на піврічних курсах командира зенітно-ракетного взводу у НАСВ ім. Петра Сагайдачного. 2016 року пройшов відбір до бригади швидкого реагування НГУ; старший лейтенант, командир зенітно-ракетного взводу зенітно-ракетної батареї зенітно-ракетного артилерійського дивізіону 4-ї бригади.

27 вересня 2019 року в передвечірню пору під час ворожого обстрілу на Світлодарській дузі здійснював коригування вогневих засобів; зазнав кульового поранення обличчя. Помер під час операції у міській лікарні Світлодарська.

30 вересня 2019-го похований в Обухові.

Без Олександра лишились батько, дружина та син 2010 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 2, місце 20.