Марченко Олексій Володимирович «Сєдой»

Марченко Олексій Володимирович
Дата та місце народження: 15 серпня 1975 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (39 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Київ
Звання: Сержант
Посада: Головний сержант-командир відділення
Обставини смерті: Зник безвісти 20 січня 2015 р. під час оборони аеропорту Донецька. Впізнаний за експертизою ДНК. Похований.

Народився в Оболонському районі м. Києва.

1992 року закінчив загальноосвітню школу № 9 м. Києва.

1993—1995 р. строкова служба ВЧ А1903. Присвоєно звання сержант.

2000 р. закінчив Бердянський інститут підприємництва за спеціальністю менеджмент організацій. Правове забезпечення підприємницької діяльності.

Після закінчення інституту проживав в місті Києві, займався підприємницькою діяльністю. Був душею компанії, гарно співав, грав на гітарі. Його дуже поважали друзі.

22 серпня 2014р був мобілізований Оболонським військовим комісаріатом м. Києва. 19 січня 2015 року був в групі десантників 81-ой окремої аеромобільної бригади, які добровільно визвалися брати учать в деблокуванні захисників Донецького аеропорту та знаходились в оточенні. Група висунулась в район нового терміналу Донецького аеропорту на легко броньованій техніці в умовах поганої видимості. Під час прямування до нового терміналу Донецького аеропорту потрапили в засідку та прийняли бій. Під час бою з групи сержанта Олексія Марченко ніхто в полон не здався, вели бій до останнього. Сам Олексій до останнього намагався врятувати поранених товаришів та героїчно загинув в бою.

Визначити тіло загиблого Олексія змогли тільки згідно експертизи ДНК.

15 серпня 2015 року Олексій був похований в м. Києві, на Лук'янівському військовому кладовищі. В травні 2016 року були поховані рештки нижніх кінцівок.

Залишилось двоє дітей, дружина, батьки, яким дуже не вистачає Олексія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 1, місце 41.