Мандзик Віктор Сергійович

Мандзик Віктор Сергійович
Дата та місце народження: 7 грудня 1986 р., м. Луцьк, Волинська область
Дата та місце смерті: 21 березня 2015 (28 років) м. Волноваха, Донецька область
Місце поховання: м. Луцьк, Волинська область
Звання: Капітан
Посада: Оперуповноважений Любомльського міжрайонного відділу
Обставини смерті: Вранці на в'їзді до міста Волноваха (Донецька область) опергрупа СБУ, військової прокуратури та міліції затримала три фури контрабанди, яку бандити намагалися провезти об'їзними шляхами, оминаючи блокпости, після чого близько 7:00 вже у місті Волноваха офіцери зіткнулися зі злочинним угрупованням, яке під виглядом українських добровольчих батальйонів супроводжувало контрабанду. Один з бандитів вистрелив офіцеру СБУ у голову з автоматичної зброї. Від отриманих поранень Віктор помер у машині швидкої допомоги.

Віктор Мандзик народився на Волині, в обласному центрі місті Луцьк. З 2004 по 2009 рік навчався в Інституті фізичної культури та здоров'я Волинського національного університету.

2009 року розпочав службу в органах Служби безпеки України.

2009—2010 — механік-водій 1 сектору відділу спеціального зв'язку Управління СБУ у Волинській області.

2010—2013 — на оперативних посадах УСБУ у Волинській області.

2013—2014 — слухач Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів СБУ Національної академії СБУ.

З 2014 — на оперативних посадах УСБУ у Волинській області.

Остання займана посада — оперуповноважений Любомльського міжрайонного відділу УСБУ у Волинській області.

Ще з 13 років Віктор почав активно займатися боксом. Неодноразовий переможець та призер багатьох змагань, майстер спорту України з боксу, кандидат у майстри спорту з кікбоксингу. Під час служби у Волинському відділі ЦСО «Альфа» став найкращим стрільцем відділу, членом збірної команди Управління з рукопашного бою. Через серйозну травму Віктор перейшов в оперативний підрозділ.

З кінця січня 2015 року Віктор Мандзик перебував у зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій області.

Загинув 21 березня 2015 року у місті Волноваха.

21 березня 2015 року, близько 5-ї години ранку на в'їзді до міста Волноваха, троє представників громадського формування з охорони державного кордону, зупинили три вантажні фури для перевірки вантажу, в цілях запобігання незаконному переміщенню товарів через лінію розмежування до тимчасово окупованої території України в Донецькій області. Близько 5:20 ранку, на приватному автомобілі під'їхав працівник місцевої прокуратури разом з Віктором Мандзиком. Після недовгого спілкування, виник конфлікт, між Віктором Мандзиком та Денисом Гордєєвим (доброволець ДУК Правий Сектор за позивним "Адвокат"), керівником групи добровольців, яка здійснювала перевірку вантажних автівок. За офіційною версією слідства у Мандзика відібрали службове посвідчення і табельну зброю — автомат АКС74У.

Однак, за показами численних свідків інциденту, у Мандзика було відібрано лише автомат, які він намагався дістати з автівки, та направляв на оточуючих. Після чого пролунало два постріли з автомата — перший у повітря, а другий — в голову Мандзика. Від отриманих поранень Віктор помер у лікарні машині. Гордєєва та інших членів громадського формування затримано протягом кількох діб (при цьому представники громадського формування добровільно здалися правоохоронцям). У лютому 2016 року обвинувальний акт стосовно 7 осіб передано до суду. Справа набула значного суспільного резонансу, оскільки зачіпає репутацію представників вищих гілок української влади, політиків, добровольчих батальйонів та Служби безпеки України.

23 березня в Луцьку відбулося прощання з офіцером СБУ, у місті оголошено день жалоби. Похований на міському кладовищі по вулиці Рівненській.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 41.