Мальцев Юрій Петрович

Мальцев Юрій Петрович
Дата та місце народження: 20 жовтня 1966 р., сел. Червоний Перекоп, Каховський район, Херсонська область
Дата та місце смерті: 5 березня 2016 (49 років) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: с. Радичів, Коропський район, Чернігівська область
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 5 березня 2016 р. під час мінометного обстрілу в промзоні міста Авдіївка (Донецька область). Разом з Юрієм загинув старший лейтенант А. Ярешко.

[ред. | ред. код]

Народився 1966 року в селі Червоний Перекоп Каховського району (Херсонська область). З дитинства проживав у селі Жовтневе Коропського району (Чернігівська область), від 1990 року — в селі Радичів; закінчив Борзнянський сільськогосподарський технікум. Працював бджолярем, згодом — директором Жовтневського будинку культури. Після руйнівних повеней у Західній Україні відновлював мости у Чернівецькій області  — у складі бригади будівельників ЗАТ «ТрансМіст».

В часі війни поновився на обліку у військкоматі, добровольцем пішов на фронт; мобілізований 12 лютого 2015 року. Старший солдат-кулеметник 16-го ОМпБ «Полтава».

5 березня 2016 року від розриву міни Юрій зазнав важких поранень ніг і плеча; від поранень та больового шоку помер на місці — під час мінометного обстрілу в промзоні Авдіївки, російські терористи протягом 5 годин обстрілювали українські позиції із 120-мм мінометів з боку Ясинуватої. Тоді ж загинув старший лейтенант Андрій Ярешко.

9 березня 2016 з військовими почестями похований у селі Радичів.

Без Юрія залишилися дружина Наталія та дві доньки — Олена 1989 й Катерина 1991 р.н., троє онуків.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 10, місце 8.