Маленко Олександр Андрійович

Маленко Олександр Андрійович
Дата та місце народження: 16 березня 1984 р., м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 24 березня 2017 (33 роки) с. Троїцьке, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув 24 березня 2017 р. внаслідок мінометного обстрілу ВОП поблизу с. Троїцьке, Попаснянський район, Луганська область.

Народився 1984 року в місті Кривий Ріг. Мешкав у Покровському районі міста, з 1991 по 1999 рік навчався у Криворізькій загальноосвітній школі № 86. Закінчив криворізьке профтехучилище № 29 (нині — Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей) за фахом зварювальника. Працював на Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті, а згодом — в охороні Комунального підприємства «Швидкісний трамвай».

Під час російської збройної агресії проти України вступив на військову службу за контрактом.

Солдат, стрілець-помічник гранатометника механізованого відділення механізованого взводу 1-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону «Хижак» 17-ї окремої танкової бригади, в/ч А3283, м. Кривий Ріг.

Виконував завдання на території проведення антитерористичній операції на сході України.

24 березня 2017 року загинув від мінно-вибухової травми, вогнепального уламкового проникаючого поранення, в результаті обстрілу з гранатометів різних систем та мінометів калібру 82 мм, поблизу сіл Троїцьке та Новозванівка Попаснянського району Луганської області. Побратими винесли пораненого солдата з бойової позиції, але чисельні уламкові поранення були несумісні з життям.

Похований 28 березня на Алеї слави Центрального кладовища Кривого Рогу.

Залишилась мати, нещодавно вона втратила чоловіка і старшого сина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 2, місце 30.