Макарян Євген Валерійович

Макарян Євген Валерійович
Дата та місце народження: 27 червня 1986 р., м. Одеса
Дата та місце смерті: 30 липня 2014 (28 років) м. Первомайськ, Луганська область
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув під час штурму м. Первомайськ від мінометного обстрілу.

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в місті Одеса (згідно інших даних — в Чехословаччині в родині військовослужбовця). Після закінчення 2003 року Миколаївської школи № 53 вступив до військового училища, став офіцером.

На фронті з весни 2014-го. Від 9 травня забезпечував евакуацію та ремонт бойової техніки під обстрілами, не допускаючи втрат у живій силі.

Євген Макарян керував бронегрупою під час наступу та спроб звільнення міста Первомайськ. Усього було 3 спроби наступу на місто, однак ворог добре закріпився та чисельно переважав. Під час першої спроби штурму ротно-тактична група вийшла без втрат, незначних пошкоджень зазнав танк, під час другої спроби — підбито БМП та поранено медика. В перервах між спробами штурму військові займалися ремонтом пошкодженої техніки у місті Попасна. 30 липня 2014-го під час 3-ї спроби загинув під час штурму Первомайська, мінометний обстріл якого вели терористи.

Вдома залишилися батьки та дружина, що була на той час вагітною. Похований з військовими почестями в Миколаєві на міському цвинтарі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 1.