Макаренко В'ячеслав Володимирович «Студент»

Макаренко В'ячеслав Володимирович
Дата та місце народження: 27 вересня 1987 р., м. Сніжне, Донецька область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (26 років) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі поміж с. Новокатеринівка та х. Горбатенко. 2-го вересня тіло Макаренко В.В. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі м. Запоріжжя, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. Перепохований 28 жовтня 2015 р.

До війни — друг Юрія Матущака, активіста і популяризатора української культури на Донбасі.

Разом з Юрієм записався до лав добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1» як рядовий міліції, псевдо «Студент».

Загинув під час прориву колони з Іловайська, в бою з російськими збройними формуваннями на дорозі поміж селом Новокатеринівка та хутором Горбатенко. 2 вересня тіло В'ячеслава Макаренка разом з тілами 87 інших загиблих у Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу.

Перебував у списках зниклих безвісти, внесений до списку загиблих Штабу національного захисту. Похований на Кушугумському цвинтарі під Запоріжжям.

Після ідентифікації за експертизою ДНК 28 жовтня 2015 року воїна перепоховали на алеї Героїв Краснопільського цвинтаря під Дніпропетровськом.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 22.