Майстерюк Роман Андрійович

Майстерюк Роман Андрійович
Дата та місце народження: 23 листопада 1971 р., с. Миколаївка, Кіровоградська область
Місце поховання: м. Кіровоград
Посада: Командир роти
Обставини смерті: Загинув 21 липня 2014 р. під час бою за блокпост, полишений терористами в районі смт Неліпівка, Донецької області. Разом з Романом загинув солдат Фаріз Ібрагімов.

[ред. | ред. код]

Народтвся 1971 року в селі Миколаївка (Кіровоградський район, Кіровоградська область). Закінчив Миколаївську ЗОШ.

За СРСР відслужив строкову службу в Чехословаччині. Навчався у військових навчальних закладах в Прибалтиці, Ленінграді, Дніпропетровську; служив в різних гарнізонах України. Закінчив Військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України Національного інституту оборони. Призначений в Кіровоград — заступник командира 50-го окремого навчального загону спеціального призначення з виховної роботи. Його супроводжувала дружина Ірина — проходила службу за контрактом в підрозділі зв'язку. 2010 року звільнився в запас.

На місцевому телеканалі вів програму «Армія», в якій пропагував військову службу. З початком проросійських виступів та російської інвазії добровольцем пішов до військкомату.

Командир роти, 34-й батальйон територіальної оборони «Кіровоград-2». 21 липня його рота отримала завдання зайняти блокпост — за даними розвідки, полишений терористами — під містом Торецьк. Однак колишньому офіцеру спецапризначення щось в обставинах не подобалося. Перший БМП терористи в засідці пропустили та відкрили вогонь по другому, у якому знаходився і майор Майстерюк, останній віддає наказ зайняти кругову оборону. Для порятунку відрізаних від основних сил військовиків наказує водію вивести палаючий БТР уперед, чим притлумив вогонь терористів. Куля влучила в плиту бронежилета та його розвернула, наступна поцілила в бік. В бою загинув солдат Ібрагімов Фаріз Расім-огли та чимало терористів, блокпост було зайнято через кілька хвилин по загибелі Майстерюка.

Вдома залишилися мама Надія Іванівна, дружина та 20-річний син Максим.

Похований в місті Кіровоград, Ровенське кладовище, Алея Слави.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 11.