Литвиненко Юрій Юрійович

Литвиненко Юрій Юрійович
Дата та місце народження: 28 вересня 1979 р., с. Пащенівка, Харківська область
Дата та місце смерті: 16 грудня 2015 (36 років) м. Дзержинськ, Донецька область
Місце поховання: с. Шелестове, Коломацький район, Харківська область
Посада: Заступник командира батальйону з правових питань
Обставини смерті: Під час виконання чергового бойового завдання потрапив під обстріл, внаслідок контузії стався обширний інфаркт. Помер в 0.35 16 грудня 2015 року.

Народився 1979 року в селі Пащенівка Коломацького району. Коли йому було 3 роки, загинув батько, родина переїздить до Харкова. Закінчив харківську ЗОШ № 63, 2001-го — з відзнакою юридичний факультет Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. 2007 року закінчив економічний факультет того ж вузу, здобувши ступінь магістра. Протягом 2001—2002 років проходив строкову службу у збройних силах України, отримав 2 подяки від міністра оборони. Демобілізувавшись, працював у службі безпеки «Кредитпромбанку», згодом працював керівником служби безпеки банку «Дніпрокредит», по тому — Земельного банку. Останнім часом працював в банку «Базис», звідки був звільнений у зв'язку з ліквідацією банку.

Добровільно пішов до військкомату та попросив його призвати на фронт. 2 лютого 2015-го розпочалася його перепідготовка на військово-юридичному факультеті Харківського юридичного національного університету. 13 березня відбув до місця призначення — у 17-й батальйон 57-ї бригади; лейтенант юстиції, заступник командира з правових питань. Окрім юридичних, часто виконував інші бойові завдання; завжди носив із собою гранати, у мами наперед просив пробачення за прийняте рішення — ні за яких умов не здаватися в полон.

16 грудня 2015 під час виконання бойового завдання потрапив під обстріл, зазнав контузії, стався обширний інфаркт. Вісім годин боровся Юрій за життя. Помер уночі в госпіталі міста Торецьк.

Похований в селі Шелестове Коломацького району.

Без Юрія лишились мама Наталія Левченко, дружина, донька 2008 р.н..

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 3, місце 8.