Литвинчук Дмитро Юрійович

Литвинчук Дмитро Юрійович
Дата та місце народження: 14 березня 1992 р., с. Крученець, Житомирська область
Дата та місце смерті: 25 листопада 2017 (25 років) смт Верхньоторецьке, Ясинуватський район, Донецька область
Місце поховання: с. Крученець, Житомирська область
Звання: Сержант
Посада: Розвідник далекомірник
Обставини смерті: Загинув 25 листопада 2017 р. близько 12:00 від кулі снайпера біля одного з опорних пунктів поблизу смт Верхньоторецьке Ясинуватського району. Снайпер не давав витягнути пораненого Дмитра, і він помер від крововтрати. Намагаючись врятувати Дмитра, смертельне поранення дістав молодший сержант М. Перепелиця.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року в селі Крученець (Черняхівський район, Житомирська область). 2009 року закінчив Селянщинський спортивний ліцей та вступив до ЖДУ імені Івана Франка на факультет фізичного виховання та спорту. Ше в часі проходження практики викладав фізичну культуру в Селянщині. 2014 року закінчив навчання

У війську з 2014 року, служив в 20-му центрі ремонту засобів зв'язку та радіотехнічного забезпечення - на посаді начальника радіостанції відділення зв’язку та радіотехнічного забезпечення. Після загибелі, у червні 2014-го, кращого друга, десантника Олександра Голяченка, постійно прагнув поїхати в зону боїв. У вересні 2014-го підписав контракт з 95-ю бригадою; сержант, начальник радіостанції 2-го десантно-штурмового батальйону, розвідник-далекомірник.

25 листопада 2017 року загинув в обідню пору від кулі снайпера біля одного з опорних пунктів поблизу смт Верхньоторецьке; снайпер не давав витягнути пораненого Дмитра, він помер від крововтрати. Намагаючись врятувати сержанта Литвинчука, смертельного поранення зазнав молодший сержант Максим Перепелиця.

Похований в селі Крученець.

Без Дмитра лишились батьки й молодша сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 10, місце 2.