Литовченко В'ячеслав Григорович «ВДВ»

Литовченко В'ячеслав Григорович
Дата та місце народження: 17 грудня 1971 р., с. Старицьківка, Машівський район, Полтавська область
Дата та місце смерті: 30 вересня 2016 (44 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Полтава, Полтавська область
Обставини смерті: 29 вересня 2016 р. близько 20:00 дістав важке поранення у голову від кулі снайпера в промзоні міста Авдіївка (Донецька область). Довезли до шпиталю, стабілізували, але рана була несумісна з життям. О 1-й годині ночі 30 вересня 2016 р. В'ячеслав помер на операційному столі.

[ред. | ред. код]

Народився 1971 року в селі Старицьківка (Машівський район, Полтавська область) (за іншими даними — в м. Полтаві). Навчався в старицьківській ЗОШ полтавському ПТУ № 23. Строкову службу проходив уБілорусі, там одружився і по демобілізації проживав. Після розлучення приїхав із сином на Полтавщину — до села Старицьківка.

У травні 2015 року прийшов добровольцем до полтавського 17-го запасного полку ДУК. Вояк 1-ї окремої штурмової роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Пройшов вишкіл і з лютого 2016 року вирушив на фронт. В липні зазнав поранення на шахті «Бутівка», після лікування одразу повернувся на передову, провідав під час лікування маму, щоб допомогти їй по господарству.

29 жовтня 2016 року увечері зазнав важкого поранення у голову від кулі снайпера в промзоні Авдіївки. В'ячеслава довезли до шпиталю, стабілізували, проте рана була несумісна з життям. О 1-й годині ночі 30 жовтня В'ячеслав помер на операційному столі.

3 жовтня 2016 року похований на Алеї Героїв Центрального кладовища Полтави.

Залишилися батьки, сестра, двоє братів та син (один з братів теж був на фронті).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 5, місце 7.