Лисенко Олексій Сергійович

Лисенко Олексій Сергійович
Дата та місце народження: 26 жовтня 1992 р., смт Петрове, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 17 лютого 2016 (23 роки) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: смт Петрове, Кіровоградська область
Звання: Лейтенант
Посада: Начальник інженерної служби
Обставини смерті: Загинув 17 лютого 2016 р. під час виконання завдання із розмінування території, в результаті підриву на міні поблизу селища Піски (Ясинуватський район) Донецької області. Разом з Олексієм був поранений лейтенант Дмитро Решетняк, який помер наступного дня від отриманих поранень.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року в смт Петрове Кіровоградської області. 2009 року закінчив Петрівську гімназію, перед тим — Петрівську дитячу музичну школу, клас баяна. Займав активну життєву позицію[джерело?], постійний учасник студентської художньої самодіяльності, телевізійних шоу «Битва хорів» та «Україна має талант». 2014 року закінчив Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, здобув спеціальність інженера залізничного транспорту. Під час виробничої практики працював провідником на пасажирських потягах. Працював за фахом — в Управлінні залізничним транспортом Північного ГЗК.

7 лютого 2015 року мобілізований, спочатку проходив службу на офіцерській посаді в групі інженерного забезпечення 17-ї танкової бригади. В серпні 2015-го підрозділ був направлений в район Світлодарська на будівництво укріплень, згодом знову повернулися на полігон. Останній місяць служив у 20-му батальйоні. Лейтенант, начальник інженерної служби. Підрозділ займався обладнанням фортифікаційних споруд, будівництвом загороджувальних ліній та розмінуванням.

17 лютого 2016 року під час роботи з розмінування поблизу села Піски Ясинуватського району загинув — підірвався на міні. Смертельного поранення зазнав лейтенант Дмитро Решетняк. Олексій загинув за 4 дні до демобілізації.

Похований в Петровому.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 8, місце 6.