Лужевський Руслан Михайлович

Лужевський Руслан Михайлович
Дата та місце народження: 31 серпня 1975 р., с. Волошинівка, Київська область
Дата та місце смерті: 5 травня 2014 (38 років) м. Слов'янськ, Донецька область
Місце поховання: с. Волошинівка, Київська область
Звання: Майор
Посада: Консультант-експерт
Обставини смерті: 5 травня 2014 р. загинув під час проведення антитерористичної операції під Слов'янськом.

[ред. | ред. код]

Руслан Лужевський народився у селі Волошинівка, що на Київщині. Мешкав у столиці України, на Теремках.

З юних років Руслан займався спортом. Організував у селі спортклуб, займався боксом, потім рукопашним боєм, залучав до занять друзів. В клубі він познайомився з земляком ветераном-афганцем Миколою Семенякою, який займався підприємництвом і охоче допомагав Руслану обладнувати зал, хлопці їздили на змагання завдяки його підтримці. Пізніше Семеняка дав Руслану рекомендації, щоб його взяли на випробування до СБУ.

1992—1993 — оператор Промислово-комерційного підприємства «Молнія» (смт Баришівка Київської області).

1993 — слюсар САТП № 1005 (смт Баришівка).

1993—1995 — строкова військова служба в десантних військах Збройних сил України, гранатометник, заступник командира взводу — командир відділення в/ч А0223 (м. Кременчук Полтавської області).

1995—1996 — слюсар САТП № 1005 (смт Баришівка).

1997—1998 — інспектор охорони Комерційно-промислової фірми «Корн ЛТД» (м. Київ).

1998—1999 — охоронець ТОВ «Макандр» (м. Київ).

1999—2000 — менеджер Виробничо-комерційної фірми «Метл» (м. Київ).

З серпня 2000 року — на оперативних посадах у спецпідрозділах «Альфа» Служби безпеки України.

З січня 2013 року — консультант-експерт 1 відділу 4 управління (Міжнародний центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів (ЦСО «Альфа») Служби безпеки України.

Руслан Лужевський вважався визнаним майстром кульової стрільби, був багаторазовим учасником та призером міжнародних та всеукраїнських змагань, на чемпіонаті України з практичної стрільби з пістолета у 2013 році здобув срібну нагороду в класі «Серійний». Неодноразово виїжджав до Москви задля участі у міжнародних командних змаганнях разом з російськими силовиками. Був удостоєний почесних звань майстра спорту зі стрільби та рукопашного бою. Займався парашутним спортом, на його рахунку понад 1300 стрибків. Був інструктором з повітрянодесантної підготовки.

Мав статус учасника бойових дій. У 2007 році, у складі спеціальної групи, здійснював заходи із забезпечення безпеки Посольства України в Республіці Ірак та охороні дипломатів під час їх пересування по території країни перебування.

5 травня 2014 року Руслан Лужевський загинув у бою з проросійськими терористами «ДНР» (сепаратистами) та російськими найманцями на східній околиці Слов'янська в районі залізничного переїзду. Близько 14:00 в селищі (мікрорайоні) Семенівка під час проведення спеціального заходу моторизована група потрапила у засідку та опинилась у вогневому кільці противника. Під час бою тривалістю більше години, Руслан виніс пораненого товариша з-під вогню, надав йому медичну допомогу та, маючи численні поранення, повернувся до бою, продовжував вести вогонь, прикриваючи своїх товаришів. Загинув від поранень на місці бою. Два дні по тому його було поховано у рідній Волошинівці (70 км від Києва).

Посмертно присвоєно звання майор.

У Руслана Лужевського залишилися дружина та двоє синів, 1997 і 2002 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 1.