Лучинський Іван Володимирович «Луч»

Лучинський Іван Володимирович
Дата та місце народження: 1 жовтня 1975 р., м. Ульяновка, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 26 серпня 2014 (38 років) смт Новосвітлівка, Краснодонський район, Луганська область
Місце поховання: с. Руда, Сквирський район, Київська область
Звання: Солдат
Посада: Оператор
Обставини смерті: Зник безвісти 26 серпня 2014 р. коли ризикуючи життям, разом з старший солдат Білітюк Василь Васильович, cолдат Кононко Сергій Олександрович, солдат Шевчук Борис Іванович віз пораненого пораненого Василя Пелиша на автомобілі УАЗ до найближчого медичного пункту та потрапив під артобстріл на трасі в районі Новосвітлівка — Хрящувате під Луганськом. Поранений Василь був захоплений у полон, після звільнення розповів про цей бій. Упізнаний за експертизою ДНК. Похований.

[ред. | ред. код]

Народився 1975 року в місті Ульяновка (Кіровоградська область). До села Руда Сквирського району родина переїхала 1981 року. Закінчив Рудянську школу, Білоцерківське професійне технічне училище № 15, здобув професію електромонтажника. Відслужив в армії, одружився; до 1998 року проживав в Росії. Повернувшись додому, проживав в селі Шамраївка Сквирського району. Працював охоронцем ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», пожежником-рятувальником в Білій Церкві та Бучі, а з 2012 року — в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» електриком.

У часі війни з липня 2014 року — оператор, 24-й батальйон територіальної оборони «Айдар», псевдо «Луч».

26 серпня 2014 року Іван з айдарівцями їхав в УАЗі, яким Василь Пелиш вивозив важко пораненого в живіт побратима до найближчої лікарні у Хрящуватому. По дорозі на трасі в районі Новосвітлівка — Хрящувате терористи влучили у авто із танка. Усі, окрім Василя Пелиша, хто був в УАЗі — Іван та солдати Сергій Кононко, Борис Шевчук і Василь Білітюк, загинули від вибуху.

Перебував у списках зниклих безвісти. 23 грудня терористи передали українській стороні тіла 8 загиблих вояків. Упізнаний за експертизою ДНК.

Без Івана лишились батьки.

Похований в селі Руда Сквирського району.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 2, місце 20.