Лоцман Анатолій Іванович

Лоцман Анатолій Іванович
Дата та місце народження: 28 березня 1959 р., с. Лежине, Запорізька область
Дата та місце смерті: 8 грудня 2015 (56 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Запоріжжя
Звання: Солдат
Посада: Розвідник
Обставини смерті: У листопаді 2015 року під час атаки російських бойовиків на позиції ЗСУ поблизу міста Мар'їнка (Донецька область) був тяжко поранений, ворожа куля увійшла під каску та пробила голову навиліт. Переніс важку операцію, понад два тижні перебував у комі. Помер 8 грудня 2015 р. в Дніпропетровській обласній лікарні ім. Мечникова.

Народився 1959 року в селі Лежине Запорізької області; 1976-го закінчив Лежинську ЗОШ. Протягом 1977—1979 років служив в лавах Збройних Сил СРСР. Демобілізувавшись, працював в Управлінні внутрішніх справ РВ УМВС України міста Запоріжжя. Останнім часом займався підприємництвом, мешкав у місті Нікополь.

Зголосився добровольцем, мобілізований 30 січня 2015 року, навчання пройшов у навчальному центрі в Житомирі, за розподілом потрапив у 14-у окрему механізовану бригаду; солдат.

У ніч з 14 на 15 листопада 2015 року вояки відбивали ДРГ біля Мар'їнки — атакувала російська морська піхота. Під час бою кулеметник великокаліберного кулемету зазнав контузії, ворогу вдалося підійти до українських позицій на відстань менш як 100 метрів; Анатолій Лоцман під шквальним обстрілом зайняв місце кулеметника, вогнем з ДШК змусив терористів відступити. Зазнав важкого поранення — куля увійшла під каску та пробила голову навиліт. Переніс важку операцію, понад 2 тижні перебував у комі; помер 8 грудня в Дніпропетровській обласній лікарні ім. Мечникова.

Похований в місті Запоріжжя.

Без Анатолія лишились дружина, донька Надія 1993 р.н. та син Богдан 2001 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 2, місце 15.