Лось Роман Миколайович

Лось Роман Миколайович
Дата та місце народження: 11 травня 1984 р., с. Вишневе, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 10 червня 2016 (32 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Чернігів
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: З 14:55 по 15:20 16 листопада 2014 р. озброєні бойовики переправилися через річку Сіверський Донець та обстріляли з автоматичної зброї та гранатометів патрульний автомобіль МВС батальйону Чернігів та блокпост ЗСУ в районі автостанції смт Станиця Луганська. В цьому бою загинули рядовий міліції В. Запека, рядовий міліції А. Іщенко та старший сержант міліції О. Найдьон, а Роман отримав важкі поранення. Роману зробили операцію в Чернігівській обласній лікарні, він вже став на милиці. Під час операції в Афінській лікарні 20 липня 2015 року впав у кому, в березні 2016 перевезений до головного шпиталю МВС м. Київ. Помер о 6:00 10 червня 2016 р. в головному шпиталі МВС м. Київ, після 10-місячної коми і лікування у Греції.

[ред. | ред. код]

Народився 1984 року в селі Вишневе (Ріпкинський район, Чернігівська область). З травня 2002 по жовтень 2003 року проходив строкову службу в Збройних Силах України. 2004 року закінчив Замглайське ПТУ № 12. Працював у внутрішніх військах МВС України — в київській роті охорони та Лук'янівському СІЗО. Проживав у місті Чернігів; сержант міліції.

Після подій на Майдані звільняється з роботи — хоч всі родичі були проти. На фронт пішов добровольцем; батальйон патрульної служби міліції особливого призначення Чернігів.

У Романа закінчувалася перша ротація. В пообідній час 16 листопада 2014 року озброєні терористи переправилися через річку Сіверський Донець та обстріляли з автоматичної зброї й гранатометів патрульний автомобіль МВС батальйону «Чернігів» та блокпост ЗСУ поблизу автостанції смт Станиця Луганська — вояки мікроавтобусом рухалися на допомогу побратимам. В цьому бою загинули рядові міліції Запека Віктор Олександрович й Іщенко Андрій Васильович та старший сержант Найдьон Олександр Вікторович, а Роман зазнав важких поранень, водій Леонід Шумський-«Шум» лишився живий.

Першу допомогу надавали фельдшери Віталій Алферьонок та Костянтин Єрофеєв. Був доставлений до Біловодської ЦРЛ; переведений до головного військового шпиталю Міністерства оборони, потім до Центрального шпиталю МВСУ.

Згодом проходив лікування у лікарні УМВС Чернігівської області та Чернігівській обласній лікарні — там Роману зробили операцію, він вже став на милиці. Був направлений по програмі НАТО на лікування в Грецію. Під час операції в Афінській лікарні 20 липня 2015 року впав у кому, в березні 2016 перевезений до головного шпиталю МВС міста Київ.

Помер вранці 10 червня 2016 року в головному шпиталі МВС міста Київ, після 10-місячної коми.

Похований в місті Чернігів.

Без Романа лишилися дружина Ірина (поліцейська роти «Чернігів») та донька Яна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 10, місце 27.