Локтіонов Владислав Олександрович

Локтіонов Владислав Олександрович
Дата та місце народження: 7 жовтня 1976 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 7 липня 2019 (42 роки) смт Південне, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Звання: Cолдат
Посада: Старший навідник гранатомета
Обставини смерті: Загинув 7 липня 2019 р. від осколових поранень внаслідок прямого влучання ворожої 120-мм міни в бліндаж на позиції ЗСУ поблизу населеного пункту Південне Торецької міськради на Донеччині.

Народився 1976 року в місті Дніпровськ (Чечелівський район). Закінчив ПТУ-20, за фахами слюсаря-сантехніка та газоелектрозварника. Працював бригадиром-сантехніком — у різних будівельних фірмах та ТОВ «Сантехбуд».

В липні 2015-го мобілізований як доброволець, 92-га бригада, 1-й батальйон, протитанковий взвод, гранатометник (СПГ), по тому — розвідник-кулементник.

13 травня 2016 року біля понтонної переправи поблизу села Лобачеве (Новоайдарський район) перебрався на інший берег річки Сіверський Донець, аби забрати звідти човен. Був захоплений російськими найманцями — кадирівці. У полоні його намагалися використати в цілях російської пропаганди, зняли «інтерв'ю» для «Лайф Ньюз»: дали випити води і якоїсь речовини. Владиславу здавалося, що він почав божеволіти. Сиділи в Луганському СІЗО зарослі, з кігтями, зуби повибивали, нігті пообкушувати було нічим.

27 грудня 2017-го звільнений з полону — повезли в Донецьк, де на донецькому напрямку обміняли. Вертольотами прилетіли в Харків, потім літаком — до Києва. Петро Олексійович особисто зустрічав біля трапу. Мама не змогла приїхати — через стан здоров'я.

Судився з військовою частиною, яка звільнила його «за самовільне залишення місця служби». Два місяці витратив на лікування набутих у полоні хвороб — бронхіальна астма, із серцем проблеми. Перебував у дитячій лікарні з сином, який має проблеми зі здоров'ям. Дружина покинула, доки був у заручниках..

29 травня 2019 року повернувся на службу за контрактом — у батальйон «Айдар»; солдат, старший навідник 2-го гранатометного відділення взводу вогневої підтримки, 1-ша штурмова рота.

7 липня 2019-го загинув увечері біля смт Південне — від уламкових поранень внаслідок прямого влучання 120-мм міни в бліндаж на позиції ЗСУ під час мінометного обстрілу терористами ВОП з напрямку окупованої Горлівки. Обстріл Південного тривав з 20:00 до 21:10 — було вистрелено 47 мін 120-го та 3 міни 82-го калібрів.

Похований у Дніпрі, Краснопільський цвинтар.

Без Владислава лишились мама і син Владислав 2011 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 8, місце 12.