Люшенко Микола Миколайович

Люшенко Микола Миколайович
Дата та місце народження: 5 лютого 1986 р., с. Луканівка, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 19 червня 2014 (28 років) смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область
Місце поховання: смт Криве Озеро, Миколаївська область
Звання: Прапорщик
Посада: Головний сержант дивізіону
Обставини смерті: Загинув 19 червня 2014 р. в бою під Красним Лиманом. Разом з Миколою загинули молодший сержант В. Мосьпан, старший прапорщик Ю. Голополосов, старший сержант М. Коваль, солдат А. Литвиненко та капітан А. Клочко, капітан О. Крементар (95 ОАЕМБр), старший солдат О. Шевченко (95 ОАЕМБр) та лейтенант В. Кравчук (НГУ).

[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї колгоспників. Після закінчення 9 класів Кривоозерської загальноосвітньої школи № 2 продовжив навчання у Первомайському політехнічному коледжі. Пройшов строкову службу в Збройних силах України, після чого залишився служити за контрактом. Виконував миротворчу місії в Ліберії та Косово. Останні 6 років проходив службу в лавах 25-ї десантної бригади.

Головний сержант зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади ВДВ, військова частина А1126, смт Гвардійське.

З весни 2014 брав участь в антитерористичній операції в районі Слов'янська та Лиману.

19 червня о 4:00 почалась військова операція, метою якої було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків в районі смт Ямпіль та звільнення населених пунктів. З Красного Лиману вирушили підрозділи десантників, яким було поставлене завдання взяти штурмом укріплений блокпост «Марс» російсько-терористичних угруповань, провести «зачистку» в передмісті Ямполя, захопити та утримувати ключові точки, зокрема міст через Сіверський Донець. На світанку сили зведеного штурмового загону десантників вийшли виконувати завдання за підтримки артилерії. Перший штурм був невдалим — десантники потрапили у засідку. Було підірвано на керованому фугасі машину управління «Реостат», командир батареї дістав поранення у шию, двоє бійців загинули. У підбитому з гранатомету КамАЗі зенітників загинув начштабу дивізіону Андрій Клочко і ще один десантник. Було втрачено дві БМД-1. Після півторагодинного бою довелось відступити. На допомогу вилетіла пара Су-25. Перегрупувавшись, поповнивши боєкомплект, десантники знову пішли на штурм. Спільними зусиллями, блокпост був взятий. У бою загинули шість бійців 25-ї бригади: капітан Андрій Клочко, старший прапорщик Юрій Голополосов, прапорщик Микола Люшенко, старший сержант Максим Коваль, молодший сержант Віталій Мосьпан і солдат медроти Андрій Литвиненко, а також двоє десантників 95-ї бригади капітан Олексій Крементар і старший солдат Олексій Шевченко.

Звільнення населених пунктів Лиманського району (на той час — Краснолиманський район) і взяття під контроль мосту дозволило перекрити останній шлях постачання зброї та боєприпасів до угруповання російського терориста Гіркіна («Стрєлка») у Слов'янськ.

Див. також: Бої за Красний Лиман

Похований на кладовищі смт Криве Озеро.

Залишилися батьки Микола Андрійович та Світлана Леонідівна Люшенки, сестра Світлана, дружина та 3-річний син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 18.