Ліщинський Павло Миколайович

Ліщинський Павло Миколайович
Дата та місце народження: 1 серпня 1995 р., м. Калуш, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 30 серпня 2014 (19 років) Луганський аеропорт
Місце поховання: м. Калуш, Івано-Франківська область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 30 серпня 2014 р. під час обстрілу аеропорту м. Луганськ.

Павло Ліщинський народився 1 серпня 1995 року в мкрн Хотінь міста Калуш. Після закінчення 9 класів Хотінської ЗОШ № 9 навчався в Калуському вищому професійному училищі. Захоплювався історією. У листопаді 2013 року пішов служити в армію на контрактній основі. Служив у 80-й окремій аеромобільній бригаді (Львів), номер обслуги гаубично-артилерійського взводу артилерійського дивізіону.

Ми тут за Україну!

Від самого початку російської збройної агресії проти України став на захист Батьківщини та у складі 80 ОАЕМБр вирушив на Луганщину, де обороняв Луганський аеропорт. Загинув 30 серпня 2014 року під час обстрілу аеропорту російськими бойовиками.

Докладніше: Бої за Луганський аеропорт

3 вересня тіло загиблого вояка зустрічали з почестями в рідному Калуші, поховали 19-річного захисника 4 вересня 2014 року на новому цвинтарі у мікрорайоні Хотінь, де мешкає родина Ліщинських, із численною ходою. Попрощатись з бойовим побратимом приїхав у повному складі гаубично-артилерійський взвод, у якому служив Павло. Напередодні десантники повернулися додому після майже півроку бойових дій на сході.

Павло став першим мешканцем Калуша, який загинув у зоні АТО. 4 вересня 2014 року у Калуші оголошено днем жалоби.

Мати Павла родом із Закарпаття. Батько був мобілізований до війська під час третьої хвилі мобілізації. В родині Ліщинських у Павла залишилися сестра та молодший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 3, місце 7.