Ліптуга Олександр Сергійович

Ліптуга Олександр Сергійович
Дата та місце народження: 16 червня 1986 р., м. Вознесенськ, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 11 травня 2017 (30 років) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Посада: Сапер
Обставини смерті: Загинув 11 травня 2017 р. під час виконання бойового завдання поблизу смт Луганське (Бахмутський район Донецька область) підірвавшись на вибуховому пристрої.

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в місті Сімферополь Кримської області Української РСР (нині — Автономна Республіка Крим, з 2014 року — окупована російськими військами). Батько — уродженець м. Вознесенська, тому родина з часом переїхала на Миколаївщину. Закінчив 9 класів середньої загальноосвітньої школи № 3 м. Вознесенськ, продовжив навчання у Сімферополі, в школі № 29, де закінчив 11 класів. Батьки бачили майбутнє сина у підрозділі МЧС, хотіли, щоб він вчився на рятувальника, але він вирішив піти в армію.

У 2005—2006 роках проходив бойове злагодження у м. Полтава. Отримав звання молодшого сержанта. Був переведений у Гостомель. Після демобілізації літо провів вдома з рідними, а восени підписав контракт.

Під час російської збройної агресії проти України восени 2015 року був переведений до Сухопутних військ за власним бажанням, щоб потрапити у зону бойових дій.

Старший сержант, командир відділення інженерно-саперного взводу інженерно-саперної роти групи інженерного забезпечення 53-ї окремої механізованої бригади, військова частина А0536, м. Сєвєродонецьк, Луганська область. Виконував завдання на території проведення антитерористичної операції, зокрема у Майорську поблизу окупованої Горлівки, на Світлодарській дузі.

11 травня 2017 року під час виконання бойового завдання поблизу взводного опорного пункту № 4311 (ВОП 43-го ОМПБ) в районі смт Луганське двоє саперів групи розмінування підірвались на вибуховому пристрої. Старший сержант Ліптуга загинув на місці, другий сапер дістав поранення і був госпіталізований.

Похований 14 травня на Болгарському кладовищі Вознесенська.

Батько помер в лютому 2017 року. Залишилась мати, брат (також військовослужбовець) і наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 7, місце 28.