Лі Артур Климентович

Лі Артур Климентович
Дата та місце народження: 17 червня 1984 р., м. Самарканд, Узбекистан
Дата та місце смерті: 16 серпня 2014 (30 років) с. Красне, Луганська область
Місце поховання: с. Ходовичі, Стрийський район, Львівська область
Звання: Сержант
Посада: Сержант з МТЗ
Обставини смерті: Загинув 16 серпня 2014 р. під час виконання бойового завдання в районі с. Красне, Краснодонський район, Луганська область. Разом з Артуром загинули старший лейтенант І. Пасевич, старший прапорщик Н. Пеприк, молодший сержант І. Добровольський, молодший сержант О. Тюріков, старший солдат В. Муравйов, солдат Т. Кулєба, солдат Д. Мирчук, солдат Д. Часовий та солдат О. Філь.

Народився 1984 року в Узбекистані у місті Самарканд. В 1990-х там стало неспокійно — батько, аби вберегти сім'ю, відправив дружину разом з дітьми до її села Ходовичі на Стрийщині. Закінчив школу в селі Ходовичі 1999 року. Після завершення школи навчався у Вищому професійному училищі № 8 міста Стрий Львівської області — помічник машиніста тепловоза та електровоза", третього розряду (2002 рік).

Входив до складу Львівського обласного осередку Федерації фрі-файту, був провідним спортсменом та тренером Федерації рукопашу гопак України.

У 2002 році Артура призвали на військову службу до ЗСУ, служив десантником у місті Яворові. Під час проходження служби двічі побував в «гарячих точках» Іраку — зазнав поранення. З 2013 року проходив військову службу за контрактом у 80-ій окремій аеромобільній ордена Червоної Зірки бригаді Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А0284, місто Львів).

З самого початку військових дій на сході його направили в зону АТО. Сержант з МТЗ роти 80-ї окремої аеромобільної бригади.

Загинув під час обстрілу терористами села Красне Краснодонського району Луганської області з РСЗВ «Град». Тоді ж загинули Тарас Кулєба, Ігор Добровольський, Денис Мирчук, Владислав Муравйов, Іван Пасевич, Назар Пеприк, Олег Тюріков, Олександр Філь, Денис Часовий.

Похований у селі Ходовичі 20 серпня 2014-го.

Без сина залишилась мама.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 28.