Леврінц Олександр Юрійович

Леврінц Олександр Юрійович
Дата та місце народження: 29 листопада 1978 р., с. Фанчиково, Закарпатська область
Дата та місце смерті: 25 січня 2015 (36 років) с. Санжарівка, Донецька область
Місце поховання: с. Фанчиково, Закарпатська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув 25 січня 2015 р. у бою на опорному пункті Валера (висота 307,5) поблизу села Санжарівка (Донецька область) в районі Дебальцеве. Разом з Олександром загинули солдат А. Ковач, солдат Ф. Лопацький, солдат В. Питак, солдат А. Капчур, старший лейтенант С. Свищ (54 ОРБ) та старшина О. Венгер (54 ОРБ). Тіло воїна було доставлено волонтерами в Дніпропетровськ у травні, ідентифікований за експертизою ДНК. 16 вересня 2015 року Олександра поховали.

Мобілізований на початку червня 2014-го, стрілець 3-го взводу 1-ї роти, 128-ма гірсько-піхотна бригада.

Загинув 25 січня 2015-го у бою на опорному пункті «Валера» (висота 307,5) поблизу села Санжарівка. У той час на опорний пункт після масованого артилерійського та мінометного обстрілу розпочали наступ проросійські сепаратисти. Старший лейтенант Сергій Свищ вирішив прийняти бій із переважаючими силами ворога, щоб не допустити прориву у тил українських збройних сил сепаратистів. У цьому бою українським військовим вдалось знищити 3 танки та частину живої сили терористів. Тоді ж загинули старший лейтенант Сергій Свищ, старшина Олександр Венгер, солдати Андрій Капчур, Адальберт Ковач, Федір Лопацький, Володимир Питак.

Тіло Олександра доставлено волонтерами в Дніпропетровськ у травні 2015-го, ідентифікований у вересні за експертизою ДНК.

16 вересня 2015 року похований у селі Фанчиково.

Без Олександра лишилися мама, брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 6, місце 35.