Левчук Павло Миколайович

Левчук Павло Миколайович
Дата та місце народження: 5 лютого 1988 р., м. Токмак, Запорізька область
Дата та місце смерті: 14 червня 2014 (26 років) Луганський аеропорт
Місце поховання: м. Токмак, Запорізька область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-зенитник
Обставини смерті: Загинув 14 червня 2014 р. близько першої години ночі в військово-транспортному літаку Іл-76 який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська.

Павло Миколайович Левчук народився у 1988 р. в місті Токмак Запорізької області. 2005 р. закінчив місцеву ЗОШ № 5 і вступив до Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, відділення політології факультету суспільних наук і міжнародних відносин (спеціальність «Політологія»). Під час навчання брав участь у конференціях та наукових семінарах в Україні та за кордоном. 2010 р. закінчив магістратуру з відзнакою та вступив до аспірантури. 2013 р. закінчив аспірантуру і завершив написання кандидатської дисертації.

У березні 2014-го призваний як доброволець за частковою мобілізацією Жовтневим районним військовим комісаріатом міста Дніпро та зарахований до складу 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Високомобільних десантних військ Сухопутних військ, на посаду стрільця-зенітника. Брав участь в антитерористичній операції на Сході України. 5 червня 2014 р., під час кількаденної відпустки, захистив дисертацію і наступного дня повернувся у військову частину.

13 червня 2014 року у складі зведеної роти 25-ї ОПДБр відбув на ротацію в зону проведення антитерористичної операції. Загинув 14 червня о 00:51 у збитому проросійськими терористами військово-транспортному літаку Іл-76 при заході на посадку в Луганський аеропорт.

24 липня 2014 року похований на міському кладовищі міста Токмак. Залишились батьки та дружина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 26.