Летюка Євген Валерійович

Летюка Євген Валерійович
Дата та місце народження: 24 липня 1998 р., смт Петропавлівка, Станично-Луганський район, Луганська область
Дата та місце смерті: 9 листопада 2018 (20 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: смт Петропавлівка, Станично-Луганський район, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Загинув увечері 9 листопада 2018 р. на ВОП поблизу Бахмутської траси в районі селища Кримське Новоайдарського району на Луганщині від кулі снайпера, намагаючись витягнути з-під обстрілу смертельно пораненого снайпером солдата Івана Воробея.

[ред. | ред. код]

Народився 1998 року у селі Петропавлівка (Станично-Луганський район, Луганська область), закінчив Петропавлівську школу № 2.

На військовій службі за контрактом — з 29 липня 2016 року, служив на посаді командира відділення; солдат, механік-водій 3-го відділення 2-го взводу 1-ї гірсько-штурмової роти 109-го батальйону 10-ї бригади.

9 листопада 2018-го увечері загинув у бою поблизу села Кримське (Новоайдарський район), рятуючи пораненого побратима — окупанти відкрили зосереджений вогонь зі стрілецької зброї по одному з опорних пунктів біля окупованого Жолобка, що розташований впритул до «Бахмутської траси». Підрозділ, що вступив у бій, був своєчасно посилений, і за годину вогнева активність ворога була повністю придушена, проте в ході бою, під час висування резерву до бойових позицій, солдат Іван Воробей зазнав смертельного вогнепального поранення. Солдат Євген Летюка намагався перетягнути пораненого до окопу, проте також зазнав смертельного наскрізного вогнепального поранення у голову.

11 листопада 2018 року похований в Петропавлівці.

Без Євгена лишився неповнолітній брат (росли сиротами) (за іншими джерелами — два брати)

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 9, місце 37.