Леськів Андрій Ігорович

Леськів Андрій Ігорович
Дата та місце народження: 2 листопада 1970 р., с. Вороблячин, Львівська область
Дата та місце смерті: 10 липня 2014 (43 роки) сел. Довжанське, Луганська область
Місце поховання: м. Яворів, Львівська область
Звання: Сержант
Посада: Командир бойової машини-командир відділення
Обставини смерті: 10 липня 2014 р. група прикордонників та військовослужбовців 6-ї роти 24-ї омбр на двох БМП висунулись з р-ну КПП Довжанське, аби з'ясувати: звідки ведеться обстріл української території? На дорозі в районі державного кордону на південь від КПП БМП б/н № 191 наскочила на фугасний заряд великої потужності. Внаслідок вибуху загинув Андрій, майор Л. Шірпал та старший солдат С. Проць.

[ред. | ред. код]

Народився 1970 року в селі Вороблячин. Закінчив Яворівську гімназію ім. Осипа Маковея. Брав участь у миротворчих місіях в Югославії, Косово та Іраці.

У часі війни мобілізований 19 травня 2014-го — командир бойової машини-командир відділення, 24-та окрема механізована бригада.

10 липня 2014-го на дорозі «Довжанський — Бірюкове» БМП Андрія наскочила на фугасний заряд великої потужності. Група рухалась з території КПП «Довжанський», аби з'ясувати, звідки ведеться обстріл української території та де саме на територію України заходять ворожі збройні угрупування. Внаслідок вибуху загинув Андрій, майор Л. Шірпал та старший солдат С. Проць.

Вдома лишились дружина Ірина Богданівна і троє дітей, старший син 1994 р.н.; молодшому синові — 2 роки.

Похований в Яворові.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 34.