Лебєдєв Андрій Володимирович

Лебєдєв Андрій Володимирович
Дата та місце народження: 6 червня 1980 р., м. Ярославль, РРФСР
Дата та місце смерті: 29 січня 2015 (34 роки) м. Вуглегірськ, Донецька область
Місце поховання: м. Чернігів
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 29 січня 2015 р. під час відбиття танкової атаки противника на БП 1301 (позиція Вовк) в районі м. Вуглегірськ Донецької області. У судовому порядку визнаний загиблим. Разом з Андрієм загинули старший солдат П. Старченко та солдат О. Бригинець. Ідентифікований по ДНК.

Народився в Ярославлі, 1983 року його мама разом з її батьками переїздить до Чернігова. Закінчив Чернігівську ЗОШ № 32, Чернігівський професійний ліцей хімічної промисловості, здобув професію електрика високовольтних ліній. Строкову військову службу пройшов у складі Національної гвардії України, Сімферополь, кулеметник. Демобілізувавшись, працював експедитором на чернігівському складі керамічного посуду.

Мобілізований у квітні 2014-го, кулеметник 1-го відділення 2-го мотопіхотного взводу 1-ї мотопіхотної роти, 13-й окремий мотопіхотний батальйон «Чернігів-1». З травня 2014 року перебував у зоні проведення бойових дій, у серпні був нагороджений грамотою військового командування Збройних Сил України.

Загинув 29 січня 2015-го під час мінометного обстрілу у бою на блокпосту 1302 під Вуглегірськом. Тоді ж полягли старший солдат Сергій Андрусенко та старші солдати Олександр Бригинець й Олег Соломаха.

10 березня Андрія упізнали серед загиблих. Перепохований на кладовищі м. Чернігова.

Без Андрія лишилися мама й дружина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 9, місце 33.