Лазаренко Павло Миколайович

Лазаренко Павло Миколайович
Дата та місце народження: 11 січня 1974 р., м. Черкаси
Дата та місце смерті: 11 липня 2014 (40 років) с. Зеленопілля, Луганська область
Місце поховання: м. Черкаси
Звання: Солдат
Посада: Патрульний-водій відділення інспекторів
Обставини смерті: 11 липня 2014 року під час обстрілу терористами базового табору прикордонників та підрозділів ЗСУ із РСЗВ БМ-21 “Граду районі н. п. Зеленопілля солдат Лазаренко Павло Миколайович отримав осколкове поранення та разом з іншими пораненими був евакуйований з поля бою, але колона з пораненими, ймовірно, потрапила у засідку та була розбита. Близько 10 діб місце знаходження солдата Лазаренка було невідоме. Пізніше підрозділом ЗСУ в лісосмузі був знайдений труп невідомого чоловіка, на нозі якого під джгутом була записка з часом та датою його накладення та номером телефону старшини мобільної прикордонної застави. Військовослужбовці зателефонували за цим номером і встановили, що тіло загиблого – це солдат Лазаренко П. М. Разом з Павлом загинули генерал-майор І. Момот, сержант О. Глущак, солдат В. Штолцель та солдат Д. Сирбу.

Народився 1974 року. 1991 року закінчив Черкаську першу гімназію. Його класним керівником був Валерій Миколайович Потьомкін, вчитель англійської мови.

На початку 2010-х років працював в Іспанії, в передмісті Барселони Таррега, а потім переїхав жити до м. Манреса.[джерело?]

Повернувся в Україну навесні 2014 року, пішов добровольцем до Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби.

Патрульний-водій, відділення інспекторів прикордонної служби мобільної прикордонної застави Навчального центру підготовки молодших спеціалістів. 11 липня під час обстрілу біля Зеленопілля був поранений, але вижив. Відмовився від евакуації, стан почав погіршуватись, його з колоною Збройних Сил направили до госпіталю. Колона потрапила під обстріл, Павло Лазаренко загинув.

До 10 днів місцезнаходження Павла Лазаренка було невідоме. Згодом підрозділом ЗСУ в лісосмузі був знайдений труп невідомого чоловіка, на нозі якого під джгутом була записка — з часом та датою його накладення і номером телефону старшини мобільної прикордонної застави. Військовослужбовці зателефонували за цим номером та встановили, що це Павло Лазаренко.

Похований в місті Черкаси.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 39.