Лавренчук Віталій Вікторович

Лавренчук Віталій Вікторович
Дата та місце народження: 25 липня 1976 р., м. Грозний, Чечено-Інгушська АРСР, РРФСР
Дата та місце смерті: 20 вересня 2014 (38 років) с. Водяне, Новоазовський район, Донецька область
Місце поховання: с. Вишнопіль, Старокостянтинівський район, Хмельницька область
Звання: Полковник
Посада: Офіцер управління
Обставини смерті: Загинув 20 вересня 2014 р. під час виконання інженерних робіт на одному з блок-постів поблизу села Водяне Новоазовського району Донецької області внаслідок обстрілу з мінометів.

[ред. | ред. код]

Народився у родині військовослужбовців.

У 1993 році Віталія було зараховано до військового училища в місті Кам'янець-Подільському. У 1996-му він звільнився в запас, а через рік був призваний на військову службу за контрактом.

Згодом продовжив навчання на військово-інженерному факультеті при Кам'янець-Подільському державному аграрно-технічному університеті, який закінчив у 1998 році. Після отримання диплома Віталій був зарахований у розпорядження начальника Генерального Штабу Збройних Сил України.

Закінчив Національний університет оборони України у місті Києві.

16 вересня 2014 року високо досвідчений кадровий офіцер, підполковник Управління оперативного командування «Північ» Збройних Сил України Віталій Лавренчук був направлений до зони проведення антитерористичної операції у складі оперативної групи штабу антитерористичної операції в секторі «М» на території Донецької області.

Офіцер виконував завдання в зоні АТО з перших днів після її початку. Підполковник Віталій Лавренчук займався забезпеченням блок-постів, опорних пунктів і базових таборів інженерним обладнанням.

Під час виконання інженерних робіт на одному з блок-постів наших військових обстріляли сепаратисти з мінометів. В результаті кілька бійців зазнали поранень, а підполковника було вбито на місці 20 вересня 2014 року.

У Віталія залишилась дружина та двоє дітей – 11-річна донька та однорічний син, яких він не встиг перевезти до нового місця своєї служби в місто Рівне.

Поховали підполковника 24 вересня 2014 р. в селі Малий Вишнопіль Старокостянтинівського району Хмельниччини, де проживають його батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 7, місце 26.