Лавренчук Віктор Іванович

Лавренчук Віктор Іванович
Дата та місце народження: 7 жовтня 1986 р., м. Дьйор, Угорщина
Дата та місце смерті: 8 грудня 2014 (28 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: с. Рудівка, Прилуцький район, Чернігівська область
Посада: Старший навідник
Обставини смерті: Загинув 8 грудня 2014 року під час артилерійського обстрілу у районі селища Піски (Донецький аеропорт) Ясинуватського району Донецької області. Разом з Віктором загинули сержант В. Бойко та солдат В. Носенко. Під час цього обстрілу також загинули бійці 81-ї окремої аеромобільної бригади: солдат А. Ременюк, старший солдат С. Чоп та старшина М. Петрученко.

Народився в Угорщині, в родині Івана та Катерини Лавренчуків, один із чотирьох дітей.

Здобув вищу освіту.

2004—2006 — служив у Військово-морських силах України. Ідейний націоналіст, член ВО «Свободи» (з 2013). Брав активну участь у Революції гідності.

З початком агресії РФ в Україну — доброволець Збройних сил України, старший навідник мінометного розрахунку мінометної батареї механізованого батальйону 1-ї окремої танкової бригади.

Брав участь у патрулюванні українсько-російського кордону у березні 2014, згодом — активний учасник боїв за Луганський аеропорт, де дістав поранення від уламка ракети «Граду». Воював у Сабівці та Щасті на Луганщині, з початку грудня 2014 — у селищі Піски, де загинув від прямого влучення снаряду під час прикриття українського гарнізону в аеропорту міста Донецьк. Тоді ж полягли Валентин Бойко та В'ячеслав Носенко, ще 6 зазнали поранень.

Похований у Рудівці.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 10, місце 2.