Лагно Роман Іванович

Лагно Роман Іванович
Дата та місце народження: 19 липня 1977 р., с. Волиця, Львівська область
Дата та місце смерті: 9 січня 2015 (37 років) смт Станиця Луганська, Луганська область
Місце поховання: м. Сокаль, Львівська область
Посада: Старший кулеметник
Обставини смерті: Загинув під час бою, що спалахнув близько 12:30 9 січня 2015 р. в смт Станиця Луганська, у складі підрозділу, який вирушив для виконання бойового завдання в одне із сіл, що поблизу так званої лінії розмежування, але у районі вул. 5-а лінія потрапив у вогневу засідку, влаштовану бойовиками незаконних озброєних формувань самопроголошеної Луганської народної республіки. Під час бою також загинув підполковник міліції Роман Фурик, ще 14 однополчан дістали поранень.

[ред. | ред. код]

Народився 19 липня 1977 року в селі Волиця на Львівщині, у сокальській родині української інтелігенції — роду Варваричів. З 1982 по 1994 навчався в середній школі № 2 м. Сокаль. Після проходження строкової армійської служби працював слюсарем контрольно-вимірювальних приладів і автоматики (КВПіА) на газокомпресорній станції Сокальського проммайданчика Волинського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів (ЛВУМГ) Управління магістральних газопроводів філії «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз». Був капітаном волейбольної команди «Львівтрансгазу».

З перших днів Революції Гідності перебував на київському Майдані, — десятник 10-ї Сокальської сотні Самооборони Майдану. 18 лютого 2014 в протистоянні з беркутівцями й тітушками дістав поранення в область лівого ока. На щастя, око і зір лікарям вдалося врятувати. Після Майдану у квітні 2014 пішов добровольцем в ряди сформованого резервного батальйону Національної гвардії, підписав контракт. З серпня 2014 брав участь в антитерористичній операції на сході України.

Старший солдат резерву, старший кулеметник 3-го відділення 2-го взводу оперативного призначення 2-ї роти оперативного призначення 1-го батальйону оперативного призначення імені Кульчицького військової частини 3066 Північного ОТО НГУ.

9 січня 2015 близько 12:30, під час виконання бойового завдання з патрулювання території в районі пішохідного переходу через річку Сіверський Донець на околиці селища Станиця Луганська, по вулиці 5-та Лінія, підрозділ батальйону НГУ потрапив у засідку, влаштовану незаконним збройним формуванням. Під час двогодинного бойового зіткнення атаку вдалося відбити, — на допомогу прийшли інші підрозділи НГУ та МВС і бронетехніка ЗСУ, — але в ході бою загинуло двоє і ще 14 бійців дістали поранень. Старший солдат Лагно, прикриваючи вогнем відхід побратимів, дістав тяжкі вогнепальні поранення, що несумісні з життям. У тому ж бою загинув підполковник Роман Фурик.

Похований 13 січня на кладовищі м. Сокаль.

Залишились батьки Надія та Іван, брат, сестра та син Олексій 2003 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 6, місце 15.