Кирилюк Олександр Георгійович

Кирилюк Олександр Георгійович
Дата та місце народження: 8 січня 1993 р., с. Лиман Перший, Полтавська область
Дата та місце смерті: 30 липня 2015 (22 роки) сел. Новолуганське, Донецька область
Місце поховання: с. Лиман Перший, Полтавська область
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 30 липня 2015 р. під час виконання бойового завдання поблизу села Новолуганське, Бахмутський район (Донецька область).

Олександр Кирилюк народився в селі Лиман Перший на Полтавщині. Закінчив Першолиманську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, Хорольський агропромисловий коледж. У жовтні 2012 року був призваний до лав Збройних Сил України, згодом продовжив військову службу за контрактом. Служив у 30-ій окремій механізованій бригаді. Мешкав із сім'єю за місцем служби у м. Новоград-Волинський.

Незадовго до початку війни Олександр познайомився зі своєю майбутньою дружиною Тетяною, в лютому 2014 року вони розписались, а вже за два тижні Олександр виїхав на адміністративний кордон з окупованим Кримом. У Тетяни вже було двоє маленьких дітей, 2014 року у подружжя народилася донька Мілана.

З березня 2014 року Олександр Кирилюк брав участь в проведенні антитерористичної операції на сході України на посаді механіка-водія бойової машини піхоти 1-го батальйону 30-ї ОМБр. Перебуваючи під обстрілами противника, неодноразово брав участь в евакуації поранених товаришів по службі в боях під Савур-Могилою. З кінця 2014 року перебував на посаді снайпера роти снайперів. У складі групи виконував бойові завдання в районі міста Дебальцеве. Під час штурму населеного пункту Логвинове його групою було знищено декілька кулеметних та гранатометних розрахунків противника. У 2015 році був призначений сержантом роти снайперів з матеріального забезпечення, але продовжував брати участь у бойових операціях. З квітня 2015 року виконував завдання в околиці селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області, у складі відділення взводу снайперів.

30 липня 2015 року, під час операції із захоплення стратегічної висоти в околицях Новолуганського, потрапив у засідку та був взятий у полон, з якого не повернувся. Разом з Олександром до полону тоді потрапив легендарний майор «Рахман» Андрій Гречанов з 81-ї аеромобільної бригади, після звільнення він розповів, що Олександр Кирилюк загинув на його очах.

Похований в рідному селі 12 серпня 2015 року. Залишилися мати Світлана Миколаївна, дружина Тетяна, двоє хлопців, 4-річний Артем і 2-річний Кирило, та 11-місячна донька Мілана.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 7, місце 19.