Кузнєцов В'ячеслав Михайлович

Кузнєцов В'ячеслав Михайлович
Дата та місце народження: 30 червня 1975 р., с. Циркуни, Харківська область
Дата та місце смерті: 9 вересня 2014 (39 років) с. Нижньобараниківка, Луганська область
Місце поховання: с. Циркуни, Харківська область
Звання: Старшина
Посада: Дільничний інспектор прикордонної служби
Обставини смерті: 9 вересня 2014 р. вирушив автомобілем для несення служби прикордонний наряд у складі старшого лейтенанта Олександра Максименка, прапорщика Юрія Лук'янцева, старшини В'ячеслава Кузнєцова, сержанта Артема Кручініна, молодшого сержанта Віталія Скокова. Під час слідування автомобіль підірвався на фугасі, прикордонників викинуло в повітря, автівка миттєво запалала. Загинули Олександр Максименко, Юрій Лук'янцев та В'ячеслав Кузнєцов, важкопоранені Артем Кручінін і Віталій Скоков відповзали від місця вибуху, цей момент відзняли оператори каналу ІРТА, що випадково опинилися поруч.

[ред. | ред. код]

Народився 30 червня 1975 року в селі Циркуни Харківського району Харківської області.

2014 року під час російської збройної агресії проти України був мобілізований до відділу прикордонної служби «Біловодськ» Луганського прикордонного загону ДПСУ. Ніс службу з охорони державного кордону у Біловодському районі на посаді дільничного інспектора прикордонної служби.

9 вересня 2014 року прикордонний наряд ВПС «Біловодськ», у складі старшого лейтенанта Олександра Максименка, прапорщика Юрія Лук'янцева, сержанта Артема Кручініна, молодшого сержанта Віталія Скокова, старшини В'ячеслава Кузнєцова, вирушив на виконання завдання з охорони державного кордону. Прикордонний наряд також супроводжував знімальну групу луганської телекомпанії «ІРТА», яка виїхала підготувати сюжет про загибель від обстрілу російською артилерією двох сімей місцевих жителів. О 14:45 під час слідування поблизу села Нижньобараниківка автомобіль «УАЗ» прикордонників підірвався на фугасі, їх викинуло з машини, яка одразу ж загорілася. Олександр Максименко, Юрій Лук'янцев та В'ячеслав Кузнєцов загинули, важкопоранені Артем Кручінін і Віталій Скоков відповзали від місця вибуху. Оператору «ІРТА» вдалося відзняти цей момент на відео. Прикордонний Біловодський район ніколи не підтримував сепаратистів і не був окупований, тому у Прикордонній службі вважають, що винуватцями трагедії є диверсійні групи російсько-терористичних угруповань, що функціонують на Сході України.

Вдома у В'ячеслава залишилися батьки, дружина Оксана, 5-річна донька Дарина та 14-річний син Олексій.

Похований на Циркунівському сільському кладовищі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 4, місце 20.