Кузяков Артем Володимирович «Арт»

Кузяков Артем Володимирович
Дата та місце народження: 24 липня 1980 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 20 серпня 2014 (34 роки) с. Грабське, Донецька область
Місце поховання: м. Суми
Посада: Розвідник-санітар
Обставини смерті: 20 серпня 2014 р. мікроавтобус Тойота, на якому з Іловайська вивозили поранених (за свідченням офіцера з позивним Дантист, у машині перебували 8 бійців батальйону Донбас та військовослужбовець ЗСУ) в районі с. Грабське, Амвросіївський район, Донецької області потрапив у засідку, влаштовану двома взводами регулярних військ ЗС Російської Федерації. Разом із Артом в цьому бою загинули Румун, Колдун, а Карат, діставши тяжке поранення, підірвав ручною гранатою себе та кількох росіян, які намагалися захопити його у полон (завдяки цьому уцілілі воїни зуміли відірватися від ворога і дістатися своїх військ).

Народився та виріс в Сумах; 1996 року закінчив 9 класів сумської ЗОШ, 1998-го — ПТУ № 2 ім. Героя Радянського Союзу О. О. Ройченка. Розлучений.

З весни 2014-го — доброволець, розвідник-санітар, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас».

Загинув 20 серпня 2014 року в часі бою за звільнення Іловайська. Російські терористи захопили автобус з пораненими бійцями батальйону. Двоє поранених загинуло — Артем Кузяков і Анатолій Ніколенко — підірвав себе гранатою, інших вдалося відбити.

Вдома лишилася донька 2001 р. н. Похований в Сумах.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 3, місце 10.