Кузяков Артем Володимирович «Арт»

Кузяков Артем Володимирович
Дата та місце народження: 24 липня 1980 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 20 серпня 2014 (34 роки) с. Грабське, Донецька область
Місце поховання: м. Суми
Посада: Розвідник-санітар
Обставини смерті: 20 серпня 2014 р. мікроавтобус Тойота, на якому з Іловайська вивозили поранених (за свідченням офіцера з позивним Дантист, у машині перебували 8 бійців батальйону Донбас та військовослужбовець ЗСУ) в районі с. Грабське, Амвросіївський район, Донецької області потрапив у засідку, влаштовану двома взводами регулярних військ ЗС Російської Федерації. Разом із Артом в цьому бою загинули Румун, Колдун, а Карат, діставши тяжке поранення, підірвав ручною гранатою себе та кількох росіян, які намагалися захопити його у полон (завдяки цьому уцілілі воїни зуміли відірватися від ворога і дістатися своїх військ).

Народився 1980 року та виріс в Сумах; 1996 року закінчив 9 класів сумської ЗОШ, 1998-го — ПТУ № 2 ім. Героя Радянського Союзу О. О. Ройченка. Розлучений.

З весни 2014-го — доброволець, розвідник-санітар, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас». Під час визволення Лисичанська він зазнав поранення, але не залишив підрозділу. Вдруге його поранило в Іловайську, коли витягав з-під вогню поранених.

Загинув 20 серпня 2014 року в часі бою за звільнення Іловайська. Російські терористи захопили автобус з пораненими бійцями батальйону. Двоє поранених загинуло — Артем Кузяков і Анатолій Ніколенко — підірвав себе гранатою, інших вдалося відбити. Мікроавтобус «Тойота», на якому з Іловайська вивозили поранених (за свідченням офіцера з позивним «Дантист», у машині перебували 8 бійців батальйону «Донбас» та військовослужбовець ЗСУ) в районі села Грабське (Амвросіївський район) потрапив у засідку, влаштовану двома взводами регулярних військ ЗС РФ. Ніколенко дістав тяжке поранення та підірвав ручною гранатою себе й кількох росіян, які намагалися захопити його у полон.

Вдома лишилися мама і донька 2001 р. н. Похований в Сумах 23 серпня 2014-го.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 3, місце 10.