Кутелія Іраклій Рубенович «Іка»

Кутелія Іраклій Рубенович
Дата та місце народження: 5 квітня 1994 р., с. Араду, АР Абхазія, Грузія
Дата та місце смерті: 9 грудня 2015 (21 рік) с. Опитне, Донецька область
Місце поховання: с. Олексіївка, Первомайський район, Харківська область
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Загинув 9 грудня 2015 р. близько 15:30, поблизу селища Опитне (Ясинуватський район) під Донецьком, під час переміщення між опорними пунктами, внаслідок підриву БМП-2 на невідомому вибуховому пристрої. Разом з Іраклієм загинув старший сержант О. Болдирев.

[ред. | ред. код]

Народився 1994 року в селі Араду Очамчирського району (АР Абхазія, Грузія), за національністю грузин. 1996 року з сім'єю переїхав до села Олексіївка Первомайського району (Харківська область). Закінчив Олексіївський НВК, заочно навчався у машинобудівному коледжі. Від жовтня 2013 року служив за контрактом, спочатку гранатометником, потім — механіком-водієм бойової машини піхоти, 1-й батальйон 93-ї окремої механізованої бригади.

Брав участь у боях на сході України. З березня по серпень 2014 року перебував на українсько-російському державному кордоні біля села Нянчине Білокуракинського району; від серпня 2014 року брав участь в боях за місто Іловайськ. Під Іловайськом Іраклій з побратимами захопив російський танк Т-72Б3 та пригнав його до місця дислокації батальйону — в село Многопілля Амвросіївського району. При виході з Іловайського котла цей танк створював вогневий щит. Потрапив у полон під Іловайськом з множинними осколковими пораненнями, де провів 2 тижні, за цей час медичної допомоги йому не надавали; після звільнення і лікування повернувся на передову.

9 грудня 2015 року в другій частині дня поблизу селища Опитне Ясинуватського району під час переміщення між опорними пунктами на вибуховому пристрої підірвалась БМП-2, загинули двоє військовиків — Іраклій Кутелія та Олексій Болдирєв, 7 військових дістали поранень.

12 грудня 2015 року похований в селі Олексіївка Первомайського району.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 3, місце 2.