Куриленко Дмитро Олександрович

Куриленко Дмитро Олександрович
Дата та місце народження: 12 березня 1992 р., смт Ріпки, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 28 квітня 2014 (22 роки) с. Кутузовка, Донецька область
Місце поховання: смт Ріпки, Чернігівська область
Звання: Солдат
Посада: Водій-електрик
Обставини смерті: 28 квітня 2014 р. загинув в районі с. Кутузовка, Добропільський район, Донецька області, де проходив службу. Вранці з молодшим сержантом Максимом Римбалюком робили щоденний огляд інженерних загороджень периметру та підірвалися на міні. Помер від отриманих осколкових поранень у гелікоптері близько 12-ої години дорогою до військово-медичного клінічного центру в Харкові.

Дмитро Куриленко народився у райцентрі Ріпки на Чернігівщині. Був єдиною дитиною у матері. Вона працює листоношею, виростила сина сама. 2008 року закінчив Ріпкинську ЗОШ I—III ступенів. У шкільні роки займався спортом, брав участь у художній самодіяльності, захоплювався риболовлею. І ще тоді хотів стати військовим. 2011 року закінчив Замглайське аграрне професійно-технічне училище за спеціальністю «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», а 2013 — Ніжинський агротехнічний інститут за спеціальністю «технік-електрик».

Строкову службу проходив в десантних військах у 2012—2013 роках, 95-та окрема аеромобільна бригада, в/ч А0281, Житомир. 13 лютого 2014 року вступив на військову службу за контрактом у цій же бригаді, водій-електрик відділення інженерної техніки інженерно-позиційного взводу інженерно-саперної роти.

Із появою на Донбасі російських озброєних груп підрозділи 95-ї бригади були перекинуті на Донеччину, й розташувались у базовому таборі в селі Кутузовка Добропільського району. 28 квітня 2014 року о 9:50, під час щоденного огляду інженерних загороджень по периметру території, солдат Дмитро Куриленко і молодший сержант Максим Римбалюк підірвались на міні. Максим дістав поранення ніг, а Дмитра осколками поранило в шию та голову. Після надання першої допомоги на місці їх відправили гелікоптером до військово-медичного клінічного центру у Харків. Дорогою, близько 12-ї години, від отриманих осколкових поранень Дмитро помер.

1 травня воїна-захисника поховали на кладовищі смт Ріпки. Вдома лишилися мама Світлана Михайлівна Куриленко та наречена Ганя.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 3.