Кулигін Олег Борисович «Шахтар»

Кулигін Олег Борисович
Дата та місце народження: 6 серпня 1971 р., м. Олександрія, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 14 вересня 2014 (43 роки) Донецький аеропорт
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Капітан
Посада: Начальник інженерної служби
Обставини смерті: Загинув ввечері 14 вересня 2014 р., під час обстрілу російськими бойовиками аеропорту Донецька. В цьому бою також загинув старший лейтенант Є. Подолянчук.

Закінчив Олександрійське СПТУ № 13, здобув вищу освіту у Криворізькому гірничорудному інституті. З 1995 року проживав у Кіровограді з дружиною та двома синами, працював на Інгульській шахті.

Докладніше: Російська збройна агресія проти України (з 2014) та Війна на сході України

Мобілізований, начальник інженерної служби, 3-й окремий полк спеціального призначення.

У вересні брав участь в обороні Донецького аеропорту. За спогадами позивного «Чарлі», командира роти спецпризначення, приблизно 13 вересня Олег Кулигін встановив керовані міни направленої дії неподалік позиції «Єнот», яка була двоповерховою будівлею, вікна якої укріпили мішками з піском. 14 вересня українські підрозділи по проводам привели в дію ці міни, побачивши висування групи противника чисельністю до 5 чоловік до позиції — група була знищена, після цього були повторно встановлені мінні загорожі. Олег Кулигін разом з «Чарлі» були направлені на «Єнот», де взяли безпосередню участь у стрілецькому бою, що розпочався невдовзі. Вели вогонь з бійниць на другому поверсі. «Чарлі» спустився на перший поверх набити магазини, і невдовзі почув по рації про появу пораненого — бійці 93-ї бригади спускали з другого поверху Олега Кулигіна без ознак життя. За словами «Чарлі», куля влучила у рацію на грудях Олега, через яку той керував боєм, куля зрикошетила і пройшла вище пластини бронежилету Темп-3000, вразивши його серце. Із старого терміналу аеропорту на бойовій машині піхоти приїхав Євгеній Подолянчук, Олега Кулигіна було евакуйовано, проте медики не змогли його врятувати.

18 вересня відбулося останнє прощання з Олегом в Кіровограді. Похований на Алеї слави Рівнянського кладовища, 18 вересня в Кіровограді оголошено днем жалоби.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 5, місце 24.