Куліш Олена Борисівна

Куліш Олена Борисівна
Дата та місце народження: 23 березня 1968 р., м. Луганськ
Дата та місце смерті: 10 серпня 2014 (46 років) с. Переможне, Луганська область
Місце поховання: м. Луганськ
Обставини смерті: Застрелена 10 серпня 2014 р. бандитами ЛНР в с. Переможне, Лутугинський район, Луганська область разом зі своїм чоловіком Володимиром Альохіним за надання волонтерської допомоги українським військовим.

[ред. | ред. код]

Народилася 1968 року в Луганську єдиною донькою в родині. Закінчила факультет фізичного виховання. Працювала ведучою розважальних програм на радіо — під псевдонімом Олена Корольова. Другий чоловік Володимир Альохін був програмістом. У мирний час допомагала бездомним тваринам, частину з яких забрала до себе. Жила з родиною у селищі Переможне Лутугинського району — неподалік Луганського аеропорту.

Під час АТО возила з чоловіком їжу українським військовим у Луганський аеропорт. При обстрілах ховала в своєму будинку місцевих дітей. Разом з чоловіком приїздила до заблокованих мінними полями стареньких сусідів допомагати із харчами та медикаментами. Надавала їм можливість спілкуватися з рідними скайпом. У липні померла мати Олени Куліш, її ховали під кулями й мінами.

Родину вистежили бойовики «ЛНР» і захопили 9 серпня 2014 року. Терористи повідомили, що везуть подружжя «на підвал» — у Луганськ. Олену і Володимира викрали на очах її батька. Все майно Кулішів окупанти вкрали чи розтрощили, а в їхньому домі зробили свій штаб.

Застрелена 10 серпня 2014 року бандитами «ЛНР» у селі Переможне (Лутугинський район) з чоловіком Володимиром Альохіним — за надання волонтерської допомоги українським військовикам. Шістьох собак, які жили у будинку Олени, теж розстріляли.

Розшукати та поховати їхні тіла вдалося майже через рік.

Сиротою лишилася донька Лера. Виїхала, працює в Києві аспіранткою, вивезла з Луганська дідуся.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 41.