Кучерков Микола Миколайович «Танк»

Кучерков Микола Миколайович
Дата та місце народження: 9 січня 1990 р., с. Новоспаське, Приазовський район, Запорізька область
Дата та місце смерті: 29 квітня 2017 (27 років) Помер від поранень
Місце поховання: с. Новоспаське, Приазовський район, Запорізька область
Звання: Сержант
Посада: Головний сержант
Обставини смерті: 29 квітня 2017 р. дістав кульове наскрізне проникаюче поранення черевної порожнини від кулі снайпера у промзоні м. Авдіївка (Донецька область). Операція тривала більше 5 годин, але врятувати життя Миколи не вдалося, він помер у 66-му ВМГ м. Покровськ, Донецька область.

Народився 1990 року в селі Новоспаське Приазовського району Запорізької області. Закінчив Новоспаську загальноосвітню школу. Мешкав у м. Мелітополь.

Під час російської збройної агресії проти України з початком бойових дій у 2014 році, добровольцем пішов до Мелітопольсько-Веселовського військкомату, попри вмовляння рідних і незважаючи на те, що раніше в армії не служив. Проходив службу в 37-му батальйоні територіальної оборони «Запоріжжя». Після демобілізації за кілька місяців повернувся на військову службу — за контрактом. Виконував завдання на території проведення антитерористичної операції, пройшов такі небезпечні точки, як Новобахмутівка, Авдіївка, Первомайськ, Широкине, Талаківка, Сартана та інші.

Сержант, головний сержант підрозділу 23-го окремого мотопіхотного батальйону «Хортиця» 56-ї окремої мотопіхотної бригади, в/ч А2988, м. Маріуполь.

29 квітня 2017 року дістав кульове наскрізне проникаюче поранення черевної порожнини від кулі снайпера у промисловій зоні м. Авдіївка. Терміново був доставлений до авдіївської лікарні, де працювала військова лікарсько-сестринська бригада. Крім того, зважаючи на стан військовослужбовця, у якого внаслідок поранення були ушкоджені органи та магістральні судини черевної порожнини, до лікарні прибули хірурги 66-го військового-мобільного госпіталю. Операція тривала більше 5 годин, але врятувати життя захисника не вдалося.

Похований 2 травня на кладовищі рідного села Новоспаське.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 26.