Крижанський Володимир Олексійович

Крижанський Володимир Олексійович
Дата та місце народження: 26 березня 1982 р., с. Червоний Кут, Черкаська область
Дата та місце смерті: 29 січня 2017 (34 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: м. Сквира, Київська область
Звання: Сержант
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: 29 січня 2017 року командуванню 1-го механізованого батальйону було поставлено бойове завдання розгорнути два спостережні пости перед передовими позиціями противника. О 4-й годині ранку штурмова група капітана Кизила в кількості 19 бійців, висуваючись на позиції для зайняття спостережних постів, виявила ворожу диверсійно-розвідувальну групу та вступила у вогневе зіткнення. В результаті бою противник був вимушений відступити до своїх позицій. Під час відходу сил терористів розпочався артилерійській обстріл зі сторони противника. Капітаном було прийнято рішення зайняти взводний опорний пункт (ВОП) противника задля збереження життя і здоров'я військовослужбовців.

[ред. | ред. код]

Народився 1982 року в селі Червоний Кут Жашківського району Черкаської області. 1989 року почав навчання у Червонокутській середній школі. Згодом переїхав до села Горобіївка Сквирського району Київської області, й продовжив навчання у місцевій школі. Закінчив Сквирське професійно-технічне училища за фахом бухгалтера та Білоцерківський інститут економіки та управління ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» за спеціальністю «менеджмент».

Строкову службу проходив у 6-му навчальному артилерійському полку в селі Дівички Переяслав-Хмельницького району.

Мешкав із сім'єю в місті Сквира, працював у ТОВ Фірма «Грона».

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 19 березня 2014 року призваний за частковою мобілізацією. Спочатку служив у Сквирському районному військкоматі. Пройшов навчання у 169-му навчальному центрі Сухопутних військ у смт Десна, після чого був направлений в 30-ту механізовану бригаду. Згодом перевівся до 72-ї бригади. Виконував завдання в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. 6 березня 2015 вступив на військову службу за контрактом.

Сержант, кулеметник механізованого взводу механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква.

Загинув 29 січня 2017 року від осколкового поранення під час бою з російсько-терористичними угрупованнями в промисловій зоні міста Авдіївка.

Вранці 29 січня штурмова група 1-го механізованого батальйону під командуванням капітана Андрія Кизила під час контратаки зайняла взводний опорний пункт (ВОП) противника і тримала оборону до підходу основних сил 1-го батальйону. Військовики відбили ворожу атаку, після чого зі сторони терористів розпочався артилерійський і мінометний обстріл. О 9:40 внаслідок прямого влучення міни в окоп загинув капітан Кизило та двоє бійців. Противник намагався вибити українських вояків із зайнятих позицій та о 13:45 здійснив другу невдалу спробу штурму. Обстріли тривали весь день і всю ніч. Відбиваючи атаки терористів, у бою загинув сержант Крижанський.

1 лютого на Майдані Незалежності у Києві сотні людей прощались із сімома воїнами 72-ї ОМБр, які 29 та 30 січня загинули в боях за Авдіївку. 2 лютого Володимира поховали на новому кладовищі міста Сквира.

Залишилися мати Клавдія Миколаївна, брат, дружина Яна Сергіївна та син Іван.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 16.