Кривенко Максим Ігорович «Кривий»

Кривенко Максим Ігорович
Дата та місце народження: 24 травня 1992 р., м. Кіровоград
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (22 роки) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Солдат
Посада: Старший розвідник
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі поміж с. Многопілля - с. Червоносільське. 3 вересня 2014 р. тіло Кривенка М.І. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. Перепохований 5 лютого 2015 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року в місті Кіровоград. Закінчив Степнянську ЗОШ, проходив військову службу в першому Президентському полку у Києві. З квітня 2013-го служив за контрактом, в/ч міста Кіровограда.

Доброволець, відправлений в зону бойових дій у середині квітня 2014-го, в складі третього батальйону розвідувально-штурмової бригади десантників у місто Артемівськ, його група охороняла танкову частину там близько 2 місяців.

По тому команду Максима було відправлено у село Олексіївка до опорного пункту. Звідтіля їх невеликими групами відправляли на завдання у різні точки зони бойових дій.

Загинув у бою під час виходу з оточення «зеленим коридором» на дорозі поміж селами Многопілля й Червоносільське — міна влучила у вантажопасажирську «Газель», якою їхав Дмитро Придатко й Максим. Їх товариш Олександр Плотніков зміг дотягнути до свого УАЗа Дмитра, а за Максимом йому не дозволили повернутись через обстріли. Максим вважався зниклим безвісти. В січні був упізнаний за експертизою ДНК.

5 лютого 2015 року воїна поховали на Алеї Слави Рівнянського кладовища Кіровограда.

Без Максима лишились батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 26.