Крищук Василь Юрійович «Скіт»

Крищук Василь Юрійович
Дата та місце народження: 26 березня 1982 р., м. Володимир , Волинська область
Дата та місце смерті: 18 серпня 2018 (36 років) м. Золоте, Луганська область
Місце поховання: м. Володимир , Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув 18 серпня 2018 р. в бою з диверсійною групою противника, яка зненацька атакувала спостережний пост ЗСУ в околицях м. Золоте на Луганщині, командиром якого і був Василь Крищук. Смерть настала від ворожої кулі, яка увійшла збоку від бронежилета і потрапила в серце.

[ред. | ред. код]

Народився 1982 року в місті Володимир-Волинський (Волинська область); 1999-го закінчив Володимир-Волинське ВПУ за фахом будівельника. Під час військової служби брав участь у миротворчій місії в Іраку. Був активістом ВО «Свобода»; учасник Революції Гідності.

У липні 2014 року пішов добровольцем на фронт в складі БПСМОП «Січ», позивний «Скіт». Восени 2017-го вступив на військову службу за контрактом в ЗСУ; старший солдат 3-го механізованого батальйону 14-ї бригади.

18 серпня 2018 року вранці загинув під час обстрілу спостережного посту в районі поселення Золоте-4 (входить до складу міста Золоте Попаснянського району) — командир спостережного пункту Крищук першим прийняв бій з ДРГ терористів, що діяла під прикриттям вогню із автоматичних гранатометів; загинув від кулі в серце, яка увійшла з боку від бронежилета, ще один боєць зазнав поранення.

Похований на міському Федорівському кладовищі у Володимирі-Волинському.

Без Василя лишилися мама, дружина Лілія та двоє синів — Вадим 2011 р.н. і Тарас 2014 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 5, місце 34.