Крутько Роман Іванович «Тракторист»

Крутько Роман Іванович
Дата та місце народження: 12 вересня 1976 р., м. Кременчук, Полтавська область
Дата та місце смерті: 22 жовтня 2014 (38 років) м. Маріуполь, Донецька область
Місце поховання: с. Вовчик, Лубенський район, Полтавська область
Звання: Солдат
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: 22 жовтня 2014 р. близько 13:00 терористами було здійснено напад із засідки на машину військових на східній околиці Маріуполя. Роман був за кермом, він встиг зорієнтуватися і вивести автівку в кювет так, щоб бійці змогли безпечно вийти. Коли сам вже вистрибнув з автомобіля, біля його ніг вибухнула граната, він упав, і в нього влучив снайпер.

З 1983 по 1991 р. навчався у Кременчуцькій середній школі № 7. Після закінчення 8-го класу вступив до професійно-технічного училиша №6, отримав диплом зварника.

Після строкової служби в армії переїхав у Вовчик Лубенського району до своєї матері, де й залишився. Одружився. Заочно закінчив Полтавську аграрну академію. Працював у селі ковалем.

На початку вересня 2014-го пішов добровольцем у ряди бійців АТО, служив старшим стрільцем 17-та окрема танкова бригада. Позивний - "Тракторист».

22 жовтня 2014-го опівдні розвідувальна група 17-ї окремої танкової бригади на автомобілі УАЗ, за кермом якого перебував Роман Крутько, проводила розвідку від Маріуполя в напрямку села Пищевик. Терористи вчинили напад із засідки на машину військовиків. Крутько встиг зорієнтуватися й вивести автівку в кювет так, щоби бійці змогли безпечно вийти. Коли Роман уже вистрибнув з автівки, біля його ніг вибухнула граната. Крутько упав, тоді ж у нього влучив снайпер. За даними РНБО, завдяки діям розвідників удалося виявити велике скупчення російсько-терористичних сил поблизу села Пищевик і запобігти форсуванню ними річки Кальміус.

Без Романа лишились дружина, дві доньки — 5 і 14 років.

Похований з військовими почестями в селі Вовчик, Лубенський район.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 6, місце 38.