Кравець Євген Володимирович

Кравець Євген Володимирович
Дата та місце народження: 9 жовтня 1988 р., м. Хуст, Закарпатська область
Дата та місце смерті: 18 жовтня 2014 (26 років) с. Орловське, Донецька область
Місце поховання: с. Маринове, Березівський район, Одеська область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 18 жовтня 2014 р. під час несення служби на ВОП біля села Орловське (Тельманівський район), що неподалік міста Маріуполь (Донецька область). Разом з Євгеном загинули сержант Г. Бойченко, старший солдат М. Мокан та сержант О. Орлик.

Народився 1988 року в місті Хуст на Закарпатті у сім'ї військовослужбовця. Дитинство пройшло на Одещині, в смт Раухівка Березівського району. Закінчив Раухівську загальноосвітню школу із золотою медаллю, 2010-го — Одеський національний політехнічний університет з «червоним» дипломом, за спеціальністю «Інженер-енергетик».

У зв'язку з російською збройною агресією проти України призваний за частковою мобілізацією 15 травня 2014 року до щойно створеного батальйону територіальної оборони Одеської області.

Солдат, навідник АГС-17 «Полум'я» 1-го стрілецького відділення 2-го взводу 1-ї роти охорони 18-го батальйону територіальної оборони «Одеса». Зі своїм підрозділом виконував завдання на кордоні з Придністров'ям, по тому — на території проведення антитерористичної операції в Донецькій області, де обороняв підступи до м. Маріуполь.

Трагічно загинув 18 жовтня 2014 року за тимчасовим місцем дислокації стрілецької роти батальйону на південній околиці села Орловське Тельманівського району, — близько 21:30 у наметі старший солдат з автомату АК-74 розстріляв чотирьох співслужбовців. Від наскрізних кульових вогнепальних поранень обличчя та ноги Євген помер дорогою до лікарні. Сержанти Геннадій Бойченко і Олександр Орлик та старший солдат Микола Мокан загинули на місці, ще один боєць дістав поранення.

Похований з військовими почестями на кладовищі села Маринове Березівського району, де мешкають батьки.

8 жовтня 2018 року вироком суду у м. Маріуполь вбивцю засуджено до довічного позбавлення волі.

Без сина лишились мати Людмила Дмитрівна Кравець та батько Володимир Антонович Кравець — майор, старший офіцер мобілізаційного відділення Березівського райвійськкомату. Старший брат — кадровий військовий, майор Олег Кравець, учасник АТО, заступник військового комісара з територіальної оборони Березівського райвійськкомату.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 5, місце 35.