Кравчук Володимир Сергійович

Кравчук Володимир Сергійович
Дата та місце народження: 23 серпня 1992 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 19 червня 2014 (21 рік) смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Звання: Лейтенант
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Прапорщик Деркачук О.В, спецпідрозділ Омега: Вирушили колоною зі сторони Ямпіля в напрямку перехрестя де нас чекала засідка. Вова сидів біля мене по лівому борту БТР 80. Підїзджаючи до перехрестя за метрів 100-150 нас зустріли шквальним вогнем. Рух нашої колони продовжувався далі, всі вступили в бій з ворогом. На перехресті наша колона повертала вліво. На цьому повороті наша колона, яка складалася з декількох БТР скинула швидкість. І почався ще інтенсивніший вогонь іменно з нашої сторони. Вову поранило в грудь і в голову, я його зловив за бронежелет щоб він не випав з БТР, так як колона продовжувала рух. Я продовжував вести вогонь всторону ворога лівою рукою так як правою тримав Вову. Відїхавши на безпечну відстань від того перехресття колона зупинилася і професійні медики нашого загону почали надавати першу медичну допомогу нашим раниним побратимам. Разом з Володимиром загинули молодший сержант В. Мосьпан (25 ОПДБр), старший сержант М. Коваль (25 ОПДБр), солдат А. Литвиненко (25 ОПДБр), капітан А. Клочко (25 ОПДБр), прапорщик М. Люшенко (25 ОПДБр), старший прапорщик Ю. Голополосов (25 ОПДБр), капітан О. Крементар (95 ОАЕМБр) та старший солдат О. Шевченко.

Народився 1992 року у Києві, був найменшим з трьох синів. Здобув середню освіту у загальноосвітній школі № 275 Деснянського району м. Києва. Під час навчання в школі активно займався спортом у дитячому футбольному клубі. 2013 року закінчив Національну академію внутрішніх військ МВС України (м. Харків) за спеціальністю «військове управління».

Брав участь в охороні громадського порядку у Києві під час подій Революції Гідності. Восени 2014 збирався одружитися.

Лейтенант, командир 2-го взводу спеціального призначення 1-ї роти спеціального призначення 1-го батальйону спеціального призначення 14-ї бригади спеціального призначення «Барс» Національної гвардії України, в/ч 3027, с. Нові Петрівці.

З початком російської збройної агресії брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

19 червня 2014 року, під час військової операції зі звільнення населених пунктів Лиманського району (на той час — Краснолиманський), у якій брали участь десантники 25-ї і 95-ї бригад ВДВ, 1-й батальйон і розвідрота 24-ї мехбригади та бійці НГУ, спецпризначенці Нацгвардії провели «зачистку» від російських терористів смт Ямпіль, вийшли до мосту через Сіверський Донець і вступили у бій за пануючу висоту неподалік від мосту. Під час бою ворожий снайпер поцілив у командира взводу біля броньованої бойової машини, не врятувала ані кевларова каска, ані бронежилет англійського виробництва. Вогнепальні поранення у голову та грудну клітку виявились несумісними з життям. Того ж дня під час штурму блокпосту противника в районі Ямполя загинули восьмеро десантників, 24-та бригада втратила сім бійців загиблими біля Закотного.

Звільнення населених пунктів Лиманського району і взяття під контроль мосту дозволило перекрити останній шлях постачання зброї та боєприпасів до угруповання російського терориста Гіркіна («Стрєлка») у Слов'янськ.

Похований на Лісовому кладовищі м. Києва.

Залишились батьки, — Вікторія Миколаївна та Сергій Володимирович, двоє братів та наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 14.