Кравченко Сергій Миколайович

Кравченко Сергій Миколайович
Дата та місце народження: 16 березня 1975 р., м. Олександрія, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 29 травня 2014 (39 років) м. Слов'янськ, Донецька область
Звання: Капітан
Посада: Старший бортовий технік – інструктор вертолітної ескадрильї
Обставини смерті: Загинув поблизу Слов'янська в районі проведення АТО. Знаходився у гелікоптері Мі-8МТ (16 жовтий) Національної гвардії України, який після розвантаження харчових продуктів та проведення ротації особового складу на п'ятому блокпосту, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий. Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергія Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурського і Віктора Ліпського, та шістьох працівників спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остап'юка, старшого сержанта міліції Віктора Яков'яка. Дивом уціліти судилося лише одному із членів екіпажу – другому пілоту капітану Олександру Макеєнку, який дістав тяжкі травми.

Народився 16 березня 1975 року в місті Олександрія. З 1987 по 1992 рік навчався у середній школі № 2 імені М. Горького. Випускник Київського інституту військово-повітряних сил. Займався моделюванням, збирав моделі вертольотів.

Гвардії капітан, старший бортовий технік — інструктор екіпажу гелікоптера Мі-8МТ вертолітної ескадрильї військової частини 2269 Національної гвардії України, Гвардійська авіабаза НГУ, м. Олександрія.

З 12 по 28 квітня та з 21 травня 2014 року як старший бортовий авіаційний технік вертольота Мі-8МТ (борт «16») брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Загинув 29 травня 2014 року поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

29 травня, близько 12:30, поблизу Слов'янська, після розвантаження продуктів харчування на блокпост та проведення ротації особового складу, повертаючись з району гори Карачун, при наборі висоти був обстріляний з лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК гелікоптер Мі-8МТ (борт «16») Національної гвардії України. Екіпаж до останньої миті намагався врятувати бойову машину і людей, які перебували на борту. Під час падіння вибухнули паливні баки. В результаті події загинуло 12 чоловік: командир екіпажу полковник Сергій Бульдович, борт-технік капітан Сергій Кравченко, генерал-майор Сергій Кульчицький, ще троє військовослужбовців Національної гвардії та шість представників спецпідрозділу МВС України (колишній спецпідрозділ «Беркут»). Штурман екіпажу старший лейтенант Олександр Макеєнко залишився живим та у тяжкому стані був доправлений до лікарні міста Харків.

В Олександрії було оголошено триденну жалобу, 31 травня на плацу військової частини прощались з двома льотчиками, капітана Кравченка поховали на олександрійському міському кладовищі.

Залишились мати, яка втратила єдиного сина, дружина та двоє синів, молодший народився у березні 2014 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 1.