Кравченко Олександр Анатолійович «Дєд»

Кравченко Олександр Анатолійович
Дата та місце народження: 10 серпня 1964 р., м. Миколаїв
Дата та місце смерті: 9 лютого 2015 (50 років) с. Логвинове, Донецька область
Місце поховання: м. Миколаїв
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув, потрапивши у засідку ДРГ, 9 лютого 2015 року біля с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область. Разом з Олександром загинув екіпаж санітарної машини Анатолій Суліма, Михайло Балюк та фельдшер Сергій Кацабін. 23 лютого 2015 р. тіло О. Кравченко було привезено з району Дебальцевого до дніпропетровського моргу. Тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Ідентифікований на підставі тестів ДНК. Перепохований.

[ред. | ред. код]

Працював пожежником, вийшов на пенсію. Добровольцем вирушив на фронт, мобілізований у вересні 2014 року. Командир 3-го відділення 3-го взводу 1-ї роти 1-го батальйону 30-ї окремої механізованої бригади.

9 лютого 2015-го машина «швидкої допомоги» їхала назустріч медичному екіпажу, з яким зник зв'язок. Задорожний і Лагунов рухалися в медичному автомобілі, Кончевич — у медичному БТРі. Під час евакуації поранених з позиції «Хрест» (Дебальцеве) до Бахмута (на той час Артемівськ), машина потрапила а засідку та підірвалася на фугасі поблизу села Логвинове, після чого була розстріляна прямим наведенням. Сергій Кацабін загинув разом з екіпажем санітарної машини Анатолієм Сулімою та Михайлом Балюком й пораненим молодшим сержантом Олександром Кравченком. Тоді ж загинули Василь Задорожний, Тарас Кончевич, Дмитро Лагунов, Максим Овчарук. Одному пораненому вдалося врятуватися — його викинуло з автівки вибуховою хвилею.

23 лютого 2015-го тіло Олександра Кравченка було привезено до дніпропетровського моргу, тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі як невпізнаний Герой.

Ідентифікований за тестами ДНК, похований 13 лютого 2016 року в Миколаєві.

Без Олександра лишилися батько, дружина, син Михайло, двоє дітей від першого шлюбу — Костянтин та Анастасія, двоє онуків — Олексій та Руслан.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 2, місце 14.