Красногрудь Дмитро Анатолійович «Мир»

Красногрудь Дмитро Анатолійович
Дата та місце народження: 18 жовтня 1978 р., м. Лиман, Донецька область
Дата та місце смерті: 13 липня 2020 (41 рік) с. Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Лиман, Донецька область
Звання: Лейтенант
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 13 липня 2020 р. під час виконання бойового завдання з обстеження підходів до позицій батальйону у сірій зоні поблизу смт Зайцеве внаслідок підриву на міні. Під час пошуково-евакуаційних виходів з розшуку тіла загиблого загинули також сержант-медик Микола Ілін та сержант Ярослав Журавель.

[ред. | ред. код]

Раніше служив у мотопіхотному батальйоні 93-ї ОМБр «Холодний Яр».

Брав участь у Російсько-українській війні на Сході України, був командиром розвідувального взводу 137-го окремого батальйону 35-ї бригади морської піхоти.

У 93-й бригаді Дмитро був командиром розвідки мотопіхотного батальйону. Влітку 2017 року він розробляв та брав участь в операції, коли було взято в полон російського військового Віктора Агєєва.

Загинув 13 липня 2020 року під час виконання бойових завдань у зоні проведення ООС у районі смт Зайцеве на Донеччині. Зазнав численних скалкових поранень внаслідок вибуху невідомого пристрою. Група з дев'яти військових намагалась евакуювати його тіло, потрапила під обстріл, де загинув бойовий медик та було поранено сержанта. Проте російські війська влаштували засідку, обстріляли представників СЦКК, саперів і групу прикриття. В результаті, загинув військовий медик. Група була одягнена у бронежилети та каски з білими чохлами.

Дмитро загинув 13 липня, а 15-го російські терористи передали його тіло українським військовим.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 10, місце 17.